Trwa ładowanie...
d21r15j

Chiński ICBC chce utworzyć filię w Polsce

21.12. Pekin (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w środę na konferencji prasowej w Pekinie, że jeden z chińskich banków chce utworzyć swoją filię w Polsce. Chodzi o...

Share
d21r15j

21.12. Pekin (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w środę na konferencji prasowej w Pekinie, że jeden z chińskich banków chce utworzyć swoją filię w Polsce. Chodzi o Industrial and Commercial Bank of China (ICBC).

Jak powiedział polskim dziennikarzom doradca ds. ekonomicznych prezydenta Jerzy Osiatyński, chodzi o Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), jeden z największych banków na świecie, który - jak to ujął - jest poważnym graczem na rynku obligacji. Współwłaścicielem banku jest państwo chińskie.

Osiatyński dodał, że ICBC w rozmowach ze stroną polską wyraził zainteresowanie wszystkimi instrumentami finansowymi, czyli obligacjami, kredytami, papierami dłużnymi.

Według informacji PAP, ICBC ma utworzyć swoją filię w Polsce w kwietniu 2012 roku, początkowo ma zatrudniać około 15 osób. (PAP)

cyk/ mak/ je/ woj/ asa/

d21r15j

Podziel się opinią

Share
d21r15j
d21r15j