Trwa ładowanie...
d3g3e2t
d3g3e2t
chiny

Chiny: Rozpoczęto budowę najwyższego drapacza chmur

W mieście Changsha w chińskiej prowincji Hunan rozpoczęto budowę najwyższego drapacza chmur - poinformowała w poniedziałek firma Broad Sustainable Building, która realizuje to przedsięwzięcie.
Share
d3g3e2t

Sky City w kształcie wieży będzie miał 838 m wysokości, o 8 metrów więcej niż Burdż Chalifa w Dubaju, obecnie najwyższy wieżowiec świata.

Obiekt ma zostać zbudowany w zawrotnym tempie czterech miesięcy, a całość zostanie wykończona do kwietnia 2014 roku; koszt inwestycji to 9 mld juanów (1,11 mld euro). Tak szybka budowa ma być możliwa za sprawą prefabrykatów, które dostarczone na miejsce budowy będzie trzeba tylko połączyć ze sobą. Budzi ona zaniepokojenie, jednak jej twórcy uważają, że będzie ona odporna na trzęsienie ziemi o sile 9.

Nazwa budynku nie jest przypadkowa, ponieważ wieżowiec w rzeczywistości będzie miastem. W środku ma mieć siedzibę pięć szkół, restauracje, biura, hotel, szpital, a do tego dojdą lądowiska dla helikopterów. W liczącym 220 pięter budynku zamieszka kilkanaście tysięcy osób.

d3g3e2t

Podziel się opinią

Share
d3g3e2t
d3g3e2t