Trwa ładowanie...

Choinka nie musi skończyć na śmietniku. Volvo sadzi las, a internauci zadecydują gdzie

Volvo zachęca do wypożyczania choinek świątecznych. Wkrótce zasadzi je z powrotem, a żeby nie czuły się osamotnione – zasadzi jeszcze 12 000 nowych drzewek. Internauci zadecydują, gdzie powstanie taki las.

Choinka nie musi skończyć na śmietniku. Volvo sadzi las, a internauci zadecydują gdzieŹródło: East News, fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
d4e83m6
d4e83m6

Choinki, które jeszcze trzy tygodnie temu cieszyły oczy domowników, dziś stoją przy śmietnikach i czekają na wywiezienie. I tak co roku: kupujemy, ubieramy, wyrzucamy na początku stycznia. A gdyby tak kupowanie zamienić na … wypożyczanie?

Właśnie do wynajmowania choinek świątecznych zachęca Volvo. To bardziej przyjazne dla środowiska, bo po świętach drzewka nie trafią na śmietnik (skąd w niektórych miastach są przekazywane elektrociepłowniom i tam spalane, więc mimo wszystko nie jest to najbardziej nieekologiczne rozwiązanie), lecz zostaną zasadzone. Bo przecież miejsce drzewek jest w lesie.

Kto odebrał drzewko od Volvo, teraz może je oddać do jednego z 27 autoryzowanych salonów Volvo w całej Polsce. Po przejściu kwarantanny zostaną ponownie zasadzone i będą oczekiwać na wypożyczenie podczas kolejnych świąt.

Twórca sukcesu Wiedźmina o swoim nowym biznesie. "Telefon na korbkę"

W ramach ubiegłorocznej "Wypożyczalni" Volvo posadziło w lesie prywatnym na terenie Nadleśnictwa Cewice na Kaszubach ponad 7 tys. drzew, które rosną na powierzchni ponad 1 hektara. W tym roku, za każdą wypożyczoną choinkę marka zobowiązała się posadzić 10 mieszanych drzew – zarówno iglastych, jak i liściastych.

d4e83m6

Decyzja dotycząca tego, gdzie drzewka będą oczekiwały do następnych świąt leży w rękach internautów. Volvo - po konsultacjach z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych wybrał trzy miejsca, w których choinki mogłyby zostać zasadzone.

Okolice Puszczy Knyszyńskiej

Urokliwa wieś Ryboły znajduje się pomiędzy Puszczą Białowieską i Puszczą Knyszyńską. Huragany w 2015 i 2016 roku powaliły las na powierzchni około 1,2 ha.

Południowe Kaszuby

W Czarnowie (Nadleśnictwo Przymuszewo) ponad 60-cio letnie drzewa stanowiły wielopokoleniowy las. Wskutek nawałnicy w 2017 roku uległ on całkowitemu zniszczeniu.

d4e83m6

Sąsiedztwo Doliny Chochołowskiej

Przepiękny las w polskiej części Tatr został przerzedzony przez silny halny w 2013 roku, a później zniszczony przez korniki.

Volvo Cars Polska
Źródło: Volvo Cars Polska, fot: -

Aby zagłosować, należy wejść na stronę www.choinkavolvo.pl. Głosowanie rozpocznie się po 10 stycznia i potrwa 7 dni.

– Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli decyzję o wypożyczeniu z naszych salonów świątecznej choinki, a przy okazji zapraszam do wyboru miejsca, gdzie ma pojawić się las zasadzony przez nas w ramach podjętego zobowiązania. Ekologia jest da nas ważna, ale równie ważne jest dla nas zachęcenie innych do dbania o środowisko naturalne. Zasadzimy dziesięć razy więcej drzew niż wypożyczyliśmy w doniczkach. Teraz internauci zdecydują, który z obszarów zostanie zalesiony. Mam nadzieję, że internauci zaangażują się w tę "zabawę", a my dzięki temu zwrócimy ich uwagę na konieczność zapobiegania wycinaniu drzew i ochrony natury. – powiedział Stanisław Dojs z działu prasowego Volvo Car Poland.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e83m6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e83m6