Trwa ładowanie...
d3dpx0k
d3dpx0k

CI Games rozpoczyna prace nad kolejnymi dwoma grami

Warszawa, 09.07.2014 (ISBnews) - CI Games kończy prace nad "Lords of the Fallen" i rozpoczyna prace nad kolejnymi dwoma dużymi projektami, poinformował prezes spółki Marek Tymiński. Firma oczekuje, że wpływy z "Lords of the Fallen" zapewnią spłatę obligacji i dalszy rozwój.
Share
d3dpx0k

"Rozpoczynamy prace nad kolejnymi dwoma dużymi projektami, które będą kontynuowane w ciągu dwóch najbliższych lat. Jeden z nich wykorzysta część kontentu 'Snajpera', ale za wcześnie aby określićm czy będzie to bezpośredni sequel tej gry. Będzie nam też zależało na walorach artystycznych tych tytułów, tak aby osiągnąć nie tylko sukces komercyjny, ale również dobre opinie recenzentów" - powiedział Tymiński na spotkaniu z dziennikarzami.

Dyrektor finansowy CI Games Adam Pieniacki wskazał ponadto, że firma ma finansowanie do końca roku, a przyszły rok będzie finansowany wpływami z "Lords of the Fallen". Tłoczenie płyt tytułu będzie finansowane wpływami od dystrybutorów, a obligacje, których wykup przypada w grudniu tego roku i I kw. przyszłego roku, mają być spłacone także z wpływów z "Lords of the Fallen".

CI Games zapowiedziało dziś premierę "Lords of the Fallen" na terenie USA i Ameryki Południowej na 28 października. W Europie tytuł pojawi się 31 października. Łączny budżet produkcji wraz z marketingiem wyniesie ok. 40 mln zł.

d3dpx0k

"Już ruszają preordery" - dodał Tymiński. Firma spodziewa się certyfikacji gry w końcówce września.

W 2013 roku CI Games zanotowało rekordowe wyniki sprzedaży. Łącznie przychody ze sprzedaży wyniosły 107 mln zł przy zysku netto na poziomie ponad 11 mln zł (wyłączając efekt podatku odroczonego od wartości nabytych znaków towarowych). Na wynik największy wpływ miała sprzedaż "Sniper: Ghost Warrior 2", która do tej pory wyniosła 1,5 mln egzemplarzy. Łącznie seria "Sniper" sprzedała się w liczbie ponad 5 mln egzemplarzy.

CI Games, dawniej City Interactive, to producent i dystrybutor gier komputerowych.

(ISBnews)

d3dpx0k

Podziel się opinią

Share
d3dpx0k
d3dpx0k