Trwa ładowanie...
dr6qtuv

Ciech nie wyklucza akwizycji w ramach ekspansji geograficznej

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Ciech planuje rozwijać się organicznie na rynkach zagranicznych, ale nie wyklucza też akwizycji, poinformował prezes Maciej Tybura.

Share
dr6qtuv

"Podjęliśmy decyzję dotyczącą potencjalnej transakcji nabycia spółek z portfolio portugalskiej grupy SAPEC zajmujących się produkcją środków ochrony roślin i suplementów dla roślin. Transakcja nie doszła do skutku z udziałem Ciechu, ale nie rezygnujemy z naszych planów ekspansji geograficznej. Obecnie rozwijamy się organicznie, ale jeśli pojawiłaby się atrakcyjna okazja, zgodna z naszymi planami rozwojowymi - nie wykluczamy także akwizycji"- napisał Tybura w liście do akcjonariuszy.

Produkty Grupy Ciech sprzedawane są do ponad 100 krajów. Są one wytwarzane są w 8 zakładach produkcyjnych. Cztery największe fabryki (2 w Polsce, 1 w Niemczech i 1 w Rumunii) działają w segmencie sodowym i produkują sodę kalcynowaną oraz produkty pochodne sody (w przypadku Ciech Soda Romania S.A. zakład produkuje również szklisty krzemian sodu i szkło wodne sodowe). Pozostałe 4 zakłady działają w segmencie organicznym oraz krzemiany i szkło i znajdują się w Polsce.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv