Trwa ładowanie...

Ciech zawarł z KI Chemistry warunkową umowę o strategicznej współpracy

Warszawa, 30.05.2014 (ISBnews) – Ciech zawarł z KI Chemistry s. à r. l. warunkową umowę o strategicznej współpracy, której przedmiotem jest...

Share
Ciech zawarł z KI Chemistry warunkową umowę o strategicznej współpracyŹródło: newspix.pl
d2mn1gd

Warszawa, 30.05.2014 (ISBnews) – Ciech zawarł z spółką zależną Kulczyk Investments KI Chemistry s. à r. l. warunkową umowę o strategicznej współpracy, której przedmiotem jest określenie zasad strategicznej współpracy, podała spółka.

„Zawarcie umowy jest spełnieniem warunku określonego przez wzywającego (…). Wzywający zobowiązał się do wspierania emitenta w jego dotychczasowej działalności oraz podjęcia działań mających na celu doprowadzenie do wzmocnienia jego sytuacji rynkowej oraz finansowej. Dodatkowo wzywający zobowiązał się podjąć działania zmierzające do zintegrowania działalności emitenta ze spółkami z grupy kapitałowej, do której należy wzywający, m.in. w celu uzyskania synergii dla spółki" – czytamy w komunikacie.

Umowa zakłada powołanie zespołu do spraw reorganizacji spółki w ramach grupy kapitałowej wzywającego. Zespół zobowiązany będzie do przedstawienia wzywającemu oraz spółce planu reorganizacji, podano również.

d2mn1gd

Umowa została zawarta na okres 3 miesięcy, z zastrzeżeniem, że ulegnie ona wcześniejszemu rozwiązaniu z chwilą powołania większości członków Rady Nadzorczej w spółce na wniosek zgłoszony przez KI Chemistry, podkreślono również.

Wczoraj spółka KI Chemistry, należąca do grupy kapitałowej Kulczyk Investments, podniosła cenę oferowaną za akcję Ciechu w ramach wezwania do 31,00 zł z 29,50 zł.

5 marca KI Chemistry s.à.r.l., spółka zależna Kulczyk Investments, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 34.781.939 akcji (tj. 66% kapitału) Ciechu po cenie 29,50 zł. Przyjmowanie zapisów na akcje w ramach wezwania rozpoczęło się 25 marca i miało potrwać do 25 kwietnia, ale wzywający przedłużył ten termin do 30 maja br. Powodem był brak zgody polskiego i ukraińskiego urzędu antymonopolowego na dokonanie koncentracji. Podkreślono wtedy, że transakcja zostanie zrealizowana, jeśli inwestorzy złożą deklaracje sprzedaży akcji w liczbie odpowiadającej przynajmniej 60% kapitału Ciechu.

W połowie maja Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę spółce KI Chemistry na przejęcie kontroli nad Ciechem. Wcześniej spółka uzyskała podobna zgodę od zgodę Ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego.

d2mn1gd

Według wcześniejszych informacji, zakup akcji w ramach wezwania będzie finansowany ze środków własnych Kulczyk Investments oraz kredytu udzielonego przez Bank Zachodni WBK S.A., będący częścią Grupy Santander.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Ciech skupia ponad 30 spółek i znajduje się w gronie pięćdziesięciu największych przedsiębiorstw w Polsce. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d2mn1gd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mn1gd
d2mn1gd