Trwa ładowanie...
d21m6z9

CIR: 1 czerwca dzieci przejmą Kancelarię Premiera (komunikat)

...

d21m6z9
d21m6z9

28.05. Warszawa - CIR informuje:

Gry i zabawy, pokazy sprzętu policji i straży pożarnej, miasteczko ruchu drogowego, koncert orkiestry wojskowej, pokazy dogoterapii, szpital polowy Lali i Misia, warsztaty kulinarne i teatralne - te i wiele innych atrakcji czekają na dzieci 1 czerwca w ogrodach Kancelarii Premiera.

Serdecznie zapraszamy na otwarty piknik, który odbędzie się w godzinach 10.00-16.00 w ogrodach siedziby szefa rządu w Al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. Wejście bramą od al. Ujazdowskich. Teren Kancelarii zostanie podzielony na strefy tematyczne, w których każde dziecko i rodzic znajdzie coś dla siebie. Współorganizatorami wydarzenia oprócz KPRM są ministerstwa, które przygotowały dla dzieci szereg atrakcji.

Wiedza i nauka

d21m6z9

Centrum Nauki Kopernik przygotowało solidną porcję doświadczeń i pokazów. Dowiemy się jak da się strzelić gola z rzutu rożnego i dlaczego nie ma sensu chować się przed wiatrem za okrągłym słupem ogłoszeniowym. Odpowiemy też na pytanie ile waży powietrze, które jest nad nami. Studenci przeprowadzą doświadczenia z chemii i fizyki, a także pochwalą się swoimi wynalazkami. Będzie też niepowtarzalna okazja, aby "porozmawiać" z prawdziwym robotem.

Sprzęt i pokazy

W Dniu Dziecka zmobilizujemy wszystkie służby mundurowe! Maluchy będą mogły zadać pytanie policjantowi w mobilnym posterunku, zajrzeć do radiowozu i zobaczyć policyjny motocykl. Będą pokazy pirotechniczne, prezentacje sprzętu strażackiego oraz konkurencje sprawnościowe i strzeleckie. Dzieci będą mogły także obejrzeć wozy bojowe oraz sprzęt do ochrony osób, które pracują w placówkach dyplomatycznych. Oprócz tego przez cały dzień na dzieci będzie czekał Szpital Polowy Lali i Misia, w którym maluchy wcielą się w rolę lekarzy i będą się uczyć pierwszej pomocy.

Sport i aktywność

d21m6z9

Na pikniku nie zabraknie gier i zabaw sprawnościowych. Boiska różnych dyscyplin, pokazy karate, wspinanie się po linie, basen z piłeczkami - to tylko niektóre z atrakcji. Będą także spotkania ze sportowcami, treningi, zabawy z harcerzami oraz zajęcia z dogoterapii! W miasteczku ruchu drogowego każdy maluch będzie mógł poznać zasady bezpieczeństwa na drodze tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami.

Żywność i wypoczynek

Postaramy się przekonać dzieci, że zdrowa żywność nie musi być nudna i niesmaczna. Pokażemy jak tłoczy się naturalny sok z owoców i jak przyrządzić szpinak na 5 sposobów. W części piknikowej, wśród koców, poduch i puf do siedzenia, rodziny będą mogły zjeść zdrowy posiłek.

Kultura i tradycja

d21m6z9

Silna reprezentacja tradycji i folkloru przeniesie nas daleko poza granice Warszawy. Dzieci będą uczyć się tańca ludowego, poznają dawne tradycje. Będzie to strefa nie tylko ludowa, ale także europejska. Stworzymy w niej prawdziwie bajeczną atmosferę. Dzieci będą mogły posłuchać bajek z różnych części Europy.

Oprócz tego, przez cały dzień, na terenie ogrodu KPRM będzie działał specjalny punkt Poczty Polskiej, w którym będzie można zaprojektować i wysłać własną kartkę pocztową. Odbędzie się w nim także przedpremiera jedynego w Europie znaczka pocztowego wydanego z okazji 20-lecia Disneya w tej części Europy (premiera oficjalna 3 czerwca).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d21m6z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21m6z9