CIR: Narada Rodzinna - porady dla rodzin i czaty z rządowymi ekspertami (komunikat)

...

03.04. Warszawa - CIR informuje:

Już w czwartek (3 kwietnia) na Facebooku Kancelarii Premiera rusza cykl "Narada Rodzinna". Co miesiąc nowa tematyka i czat z ekspertem, a co tydzień - praktyczne porady dla rodziców. Pierwszy temat to urlopy rodzicielskie. To już druga edycja projektu "Narada Rodzinna", zapoczątkowanego w 2013 roku.

Cykl będzie koncentrował się wokół rodziny, a wśród różnorodnych porad każdy znajdzie coś dla siebie. "Narada rodzinna" będzie się składać z 2 części:

- porad, które będą publikowane co tydzień na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku: https://www.facebook.com/kancelaria.premiera, - czatów z rządowymi ekspertami, które będą przeprowadzane co miesiąc na Facebooku we współpracy z profilami parentingowymi.

Każdy miesiąc poświęcony będzie innej tematyce. Podsumowaniem porad z całego miesiąca będzie czat.

Cel akcji

Celem "Narady rodzinnej" jest umożliwienie bezpośredniego dialogu z administracją w dobrze znanym i przyjaznym dla ludzi środowisku, jakim jest Internet. Chcemy, aby internauci nie tylko otrzymali garść praktycznych informacji o polityce prorodzinnej, ale mogli też zadać pytania ekspertowi i od razu otrzymać odpowiedzi.

W każdy czwartek nowa porada

Tematyka porad dotyczyć będzie m.in. urlopów rodzicielskich, opieki nad dzieckiem oraz ułatwień dla rodzin wielodzietnych. W kwietniu będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z urlopów dla rodziców.

Czat z ekspertem na koniec miesiąca

Podczas czatów eksperci odpowiadać będą na pytania internautów dotyczące polityki prorodzinnej rządu. Doradzą też, jak stosować przepisy w praktyce.

Jak było w 2013 roku?

W ubiegłym roku rządowi eksperci podczas "Narady rodzinnej" udzielili 258 odpowiedzi. W 3 tygodnie przeprowadzonych zostało 8 czatów. Największe emocje wzbudził czat o urlopie rodzicielskim - eksperci odpowiedzieli wtedy na 125 pytań. W tym roku zmieniliśmy nieco formułę cyklu i poszerzyliśmy ją o cotygodniowe porady.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ amt/

Źródło artykułu:PAP
rodzinarządkomunikat

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)