Trwa ładowanie...
dgzpolo
tusk

CIR: rozmowa premierów Polski i Chin (komunikat)

...

Share
dgzpolo

13.03. Warszawa - CIR informuje:

Szefowie rządów rozmawiali w czwartek o sytuacji na Ukrainie oraz współpracy gospodarczej.

Sytuacja na Ukrainie

dgzpolo

Premier Tusk w trakcie półgodzinnej rozmowy telefonicznej z premierem Chin przekazał polską ocenę sytuacji na Ukrainie. Premier ChRL Li Keqiang podzielił zaniepokojenie szefa polskiego rządu, uznając sytuację za bardzo poważną.

Obaj przywódcy opowiedzieli się za pokojowym rozwiązaniem sytuacji na Ukrainie, co pozwoli zapobiec dalszej eskalacji konfliktu.

Szef chińskiego rządu podkreślił, że Chiny konsekwentnie opowiadają się za respektowaniem integralności terytorialnej państw. Premier Li Keqiang poinformował premiera D. Tuska o rozmowie telefonicznej przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podczas której Xi Jinping apelował o polityczne rozwiązanie kryzysu ukraińskiego. Premier Li Keqiang zapowiedział, że Chiny będą odgrywały pozytywną i konstruktywną rolę w rozwiązaniu sytuacji na Ukrainie.

Współpraca gospodarcza

Premierzy rozmawiali również o możliwości wznowienia eksportu polskiej wieprzowiny do Chin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dgzpolo

Podziel się opinią

Share
dgzpolo
dgzpolo