Trwa ładowanie...
d25u7bm
d25u7bm
tusk

CIR: wizyta w Zambii - Donald Tusk odwiedził dom dziecka w Kasisi (komunikat)

...
Share
d25u7bm

20.10. Warszawa - CIR informuje:

Wizyta w Zambii - Donald Tusk odwiedził dom dziecka w Kasisi

Placówka istnieje niemal od 100 lat. Jest prowadzona przez polskie siostry - Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi.

d25u7bm

Premierowi w spotkaniu towarzyszył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Kasisi jest wioską misyjną. Dom dziecka jest największą tego typu placówką w Zambii. Początkowo dom prowadziły siostry dominikanki, od lat 20. XX wieku prowadzą go polskie siostry zakonne.

Przełożoną placówki jest siostra Mariola Mierzejewska. W czerwcu 2011 r. misjonarka za swą działalność w niesieniu pomocy została odznaczona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W sierocińcu obecnie przebywa 250 dzieci. Cierpią na HIV, AIDS, gruźlicę i inne groźne choroby. Nieprzerwanie organizowane są zbiórki, z których środki przeznaczane są na leki, edukację oraz utrzymanie placówki. Sierociniec działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli. Od kwietnia 2013 r. działa w Polsce Fundacja Kasisi, której celem jest pomoc siostrom pracującym w zambijskim domu dziecka.?

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d25u7bm

Podziel się opinią

Share
d25u7bm
d25u7bm