Trwa ładowanie...
d32vd5v
d32vd5v
tusk

CIR: wizyta w Zambii - Donald Tusk odwiedził dom dziecka w Kasisi (komunikat,uzupełnienie)

...
Share
d32vd5v

20.10. Warszawa - CIR informuje:

- Drogie siostry, drogie dzieci. Wielkim szczęściem jest przyjechać tutaj. To jest najpiękniejsze miejsce na ziemi. Kiedy czułem, że oczy robią mi się mokre, nie wiedziałem, czy płakać czy się uśmiechać, ale zawsze lepiej się uśmiechać - powiedział premier.

Odwiedzając placówkę prowadzoną przez polskie siostry - Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej ze Starej Wsi szef rządu mówił: - Możemy pomóc Wam na wiele sposobów, a tak naprawdę, to Wy możecie pomoc nam, ponieważ miłość jest największym darem na ziemi. I kiedy widzę, jak się kochacie, czuję się obdarzony największym darem. Jesteście wspaniałe - dzieci, siostra Mariola i wy siostry.

d32vd5v

Siostry zakonne podziękowały Donaldowi Tuskowi za wizytę, wsparcie oraz wszelką pomoc, w tym materialną, udzielaną przez polski rząd.

Premierowi w spotkaniu towarzyszył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Kasisi jest wioską misyjną. Dom dziecka jest największą tego typu placówką w Zambii. Początkowo dom prowadziły siostry dominikanki, od lat 20. XX wieku prowadzą go polskie siostry zakonne.

Przełożoną placówki jest siostra Mariola Mierzejewska. W czerwcu 2011 r. misjonarka za swą działalność w niesieniu pomocy została odznaczona przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

d32vd5v

W sierocińcu obecnie przebywa 250 dzieci. Cierpią na HIV, AIDS, gruźlicę i inne groźne choroby. Nieprzerwanie organizowane są zbiórki, z których środki przeznaczane są na leki, edukację oraz utrzymanie placówki. Sierociniec działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli.

Od kwietnia 2013 r. działa w Polsce Fundacja Kasisi, której celem jest pomoc siostrom pracującym w zambijskim domu dziecka.?

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/mok/

d32vd5v

Podziel się opinią

Share
d32vd5v
d32vd5v