Trwa ładowanie...
d1t9hjx
d1t9hjx
tusk

CIR: Wizyta w Zambii: premier spotka się z prezydentem Michaelem Satą ((komunikat)

...
Share
d1t9hjx

20.10. Warszawa - CIR informuje:

Poniedziałek to kolejny dzień wizyty premiera Donalda Tuska w Afryce. Razem z zambijskim ministrem handlu szef rządu weźmie również udział w Forum Gospodarczym.

Rozmowy z przedstawicielami Zambii mają przede wszystkim przyczynić się zacieśniania relacji gospodarczych. Dzięki politycznej obecności na najwyższym szczeblu polscy przedsiębiorcy będą mieli szersze możliwości nawiązywania współpracy oraz zwiększenia możliwości inwestycyjnych na rynku afrykańskim. Premierowi towarzyszą przedstawiciele m.in. przemysłu wydobywczego, obronnego, meblarskiego i budownictwa z Polski.

d1t9hjx

Zambia ma jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek globalnych. W latach 2005 - 2012 PKB Zambii wzrastał w tempie ok. 6-7% rocznie. Jest również państwem o jednej z najniższych stóp podatkowych w Afryce Subsaharyjskiej. Eksport Zambii w 2012 roku podwoił się w stosunku do poziomu odnotowanego w roku 2009. Eksport polskich firm był 7-krotnie większy w 2012 w porównaniu do roku 2008 i wyniósł 6 mln USD. Wolumen eksportu w 2012 w stosunku do roku 2011 podwoił się. Strona zambijska jest zainteresowana m.in. rozwojem współpracy wojskowej i edukacyjnej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kot/

d1t9hjx

Podziel się opinią

Share
d1t9hjx
d1t9hjx