Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur
tusk

CIR: wizyta w Zambii - premier spotkał się z zambijskimi absolwentami uczelni w Polsce (komunikat)

...
Share
d20s7ur

20.10. Warszawa - CIR informuje:

Wizyta w Zambii: spotkanie z zambijskimi absolwentami uczelni w Polsce.

Premier zapewnił, że Polska wspiera wszystkich studentów przyjeżdżających do naszego kraju. Donald Tusk mówił też o możliwościach wzmacniania relacji między Polską a Zambią. Szef rządu powiedział, że obok Polonii to absolwenci polskich uczelni są ambasadorami naszego kraju na świecie.

d20s7ur

Zambijscy absolwenci polskich uczelni studiowali w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, Krakowie. Wśród kierunków jakie wybierali były m.in. ekonomia, chemia oraz medycyna.

Absolwenci, z którymi spotkał się dziś Donald Tusk dziękowali za wsparcie Polski oraz wyrazili nadzieję na współpracę w przyszłości.

Przykładem budowania dobrych relacji między krajami dzięki studiowaniu w Polsce jest poseł na Sejm Killion Munyama, który towarzyszy premierowi podczas wizyty w Zambii. Killion Munzele Munyama to ekonomista, wykładowca akademicki, samorządowiec i polityk. Urodził się w Zambii, do Polski przyjechał na początku lat 80. w ramach stypendium rządowego. Ukończył ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Na tej samej uczelni w 1994 r. na podstawie rozprawy pt. "The IMF Conditionality and the Problem of Structural Adjustment in the Zambian Economy" uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych.

Studenci zagraniczni w Polsce.

d20s7ur

Według raportu przygotowanego w ramach programu promocji polskich uczelni za granicą "Study in Poland", prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną Perspektywy " w Polsce studiują ponad 24 tysiące studentów zagranicznych z 141 krajów. Raport "Studenci zagraniczni w Polsce 2013" oparty jest na niepublikowanych danych GUS a także na danych OECD, UNESCO i Eurostat. Ponad 28 proc. studentów zagranicznych studiuje w Polsce kierunki ekonomiczne i biznesowe, ponad 26 proc. nauki medyczne, 11 proc. kierunki techniczne, a ponad 8 proc. nauki społeczne. Proporcjonalnie najwięcej studentów zagranicznych studiuje jednak na uczelniach medycznych, gdzie co dwunasty student pochodzi z zagranicy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ rda/

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur