Trwa ładowanie...
oprac. JSA
09-06-2020 14:55

CKE a matura 2020. Możliwy przeciek podczas matury z języka polskiego

Jak poinformował szef CKE Maciej Smolik, Centralna Komisja Egzaminacyjna złoży w poniedziałek zawiadomienie na policję w sprawie możliwego przecieku podczas matury z języka polskiego. Czy egzamin może zostać powtórzony?

CKE a matura 2020. Możliwy przeciek podczas matury z języka polskiegoŹródło: PAP
d2vghjx

CKE a matura 2020. Możliwy przeciek podczas matury z języka polskiego

Jak podał na Twitterze profil Emocje w sieci - ok. godz. 6.30 zaczęto wyszukiwać frazy "wesele elementy fantastyczne" i "wesele fantastyka". Tym samym decyzją CKE matura 2020 może zostać powtrzónona.

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

W odpowiedzi na zamieszanie szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski podkreślił, że na tym etapie to policja powinna zweryfikować, czy ten trop to tylko dywagacje w internecie, czy rzeczywiście jakaś próba przemycenia tego, co było w arkuszach.

CKE a matura 2020. Możliwy przeciek podczas matury z języka polskiego

Przypomnijmy, że matura 2020 z języka polskiego ma formę egzaminu pisemnego z polskiego - na poziomie podstawowym egzamin składa się z dwóch części: maturzyści muszą rozwiązać test i napisać własny tekst - rozprawkę albo analizę tekstu poetyckiego.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Ponadto w trakcie egzaminu uczniowie mogli zauważyć pewną nieścisłość. W arkuszach znajdowała się bowiem błędna data. Zamiast 8 czerwca, jest 4 maja. Pomyłka tego typu sama z siebie mogła doprowadzić do unieważnienia egzaminu.

d2vghjx

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d2vghjx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vghjx