Kontrowersyjna firma inwestuje w Polsce. Ich ubrania miały zawierać toksyny
W okolicach Wrocławia powstaje jedno z największych w Europie centrów logistycznych obsługujących branżę e-commerce. Odpowiada za nie chińska marka Shein. W wyniku rozbudowy centrum logistycznego powstało już ok. 3 tys. nowych miejsc pracy.
Firma Shein, mająca obecnie siedzibę w Singapurze, w ciągu ostatnich dwóch lat rozwinęła swoją logistykę w Europie i stworzyła 9 nowoczesnych magazynów w okolicach Wrocławia. Jak podaje portal wroclaw.pl, ich łączna powierzchnia to aż 391 tys. mkw.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Tajemniczy box" w Auchan. Oto co znaleźliśmy w środku
Shein inwestuje pod Wrocławiem
Do końca 2024 roku firma stworzyła ponad 3 tys. miejsc pracy. W planach jest zatrudnienie kolejnych osób, co ma związek z powiększeniem przez przedsiębiorstwo powierzchni magazynowej w Magnicach pod Wrocławiem.
Firma korzysta z centrów logistycznych wynajmowanych od różnych operatorów, sukcesywnie zwiększając swoją powierzchnię operacyjną. Już we wrześniu 2022 roku Shein ogłosił otwarcie ogromnego centrum dystrybucyjnego dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej właśnie pod Wrocławiem.
W kolejnym roku koncern wynajął 55 tys. mkw. w kompleksie Panattoni Park Wrocław South Hub, a obecnie przygotowuje się do objęcia kolejnych 180 tys. mkw. w tej samej lokalizacji. Docelowo cały kompleks ma osiągnąć 250 tys. mkw.
Planowane hale magazynowe będą wyposażone w zaawansowane technologie automatyzujące procesy logistyczne i realizację zamówień, co ma usprawnić operacje i podnieść efektywność obsługi klientów w całej Europie.
Zbadali ubrania z Shein i Temu
Chińskie platformy Shein i Temu z prędkością światła podbijają polski rynek. Ten drugi serwis pod względem liczby użytkowników zrównał się już niemal z Allegro, którego pozycja w polskim e-commerce przez długi czas wydawała się niepodważalna.
Sekretem popularności nowych platform są bardzo niskie ceny. Jak wynika jednak z raportu Federacji Konsumentów część rzeczy sprzedawanych przez Shein i Temu jest szkodliwa dla zdrowia. Ponad połowa (57,6 proc.) przetestowanych produktów zawierała niebezpieczne metale ciężkie - informowała "Gazeta Wyborcza". W zakupionych produktach znaleziono m.in. nikiel, ołów i kobalt.