Trwa ładowanie...
d3jgzm0
d3jgzm0

CNB zatwierdził prospekt obligacji Pegas Nonwovens o wartości do 2,5 mld CZK

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Narodowy Bank Czeski (CNB) zatwierdził prospekt emisyjny obligacji Pegas Nonwovens o wartości nominalnej do 2,5 mld CZK (ok. 380 mln zł), podała spółka.
Share
d3jgzm0

Według komunikatu, mają to być obligacje niezabezpieczone o stałym oprocentowaniu i terminie wykupu w 2018 roku. Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 50 tys. CZK. Papiery mają zostać wprowadzone do obrotu na giełdzie w Pradze (PSE).

Spółka oczekuje, że w ramach oferty publicznej ustalenie oprocentowania obligacji ma nastąpić 7 listopada, a do emisji ma dojść 14 listopada. Środki pozyskane z oferty mają być przeznaczone na refinansowanie obecnego zadłużenia.

Ostateczna decyzja co do przeprowadzenia emisji zostanie podjęta na podstawie wyników oferty publicznej, podkreślono w informacji.

Doradcami spółki w ofercie są Ceska Sporitelna i Wood & Co.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu.

(ISBnews)

d3jgzm0

Podziel się opinią

Share
d3jgzm0
d3jgzm0