Trwa ładowanie...
d1ulhqi
Co dalej z Brexitem? "Konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii bez umowy są niewyobrażalne"

Co dalej z Brexitem? "Konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii bez umowy są niewyobrażalne"

Twardy Brexit nie jest w interesie Unii Europejskiej - zaznacza w programie "Money. To się liczy" prof. Danuta Hübner, eurodeputowana Platformy Obywatelskiej. Czas na negocjacje jednak się skończył. Ale zegar wciąż tyka. – Do 29 marca 2019 muszą zakończyć się wszystkie procedury - podkreśla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ulhqi

Jak podkreśla prof. Danuta Hübner, eurodeputowana Platformy Obywatelskiej programie w "Money. To się liczy", brak miejsca na kolejne negocjacje z rządem w Londynie, to nie jedynie twarda gra Przewodniczącego Rady Donalda Tuska, ale wspólna decyzja Unii.

- To decyzja wszystkich krajów członkowskich oraz poszczególnych instytucji unijnych - między innymi Parlamentu Europejskiego, nie tylko Donalda Tuska. Nie ma możliwości ponownego otwarcia procesu negocjacyjnego – mówi profesor Hübner.

d1ulhqi

Zobacz: Brexit - wina Tuska. Minister Czaputowicz nie ma wątpliwości

Jak dodaje, słynne dwa lata, zapisane są traktacie. - Szybko minęły. Zegar tyka, czasu jest coraz mniej. Do 29 marca 2019 muszą zakończyć się wszystkie procedury. Czeka nas jeszcze długa procedura – przypomniała profesor.

Zaznaczyła również, że konsekwencje opuszczenia przez Wielką Brytanię UE bez umowy o wyjściu są niewyobrażane w skutkach. - To nie jest w interesie UE, aby Wielka Brytania wyszła bez umowy – podkreśliła.

Zobacz: Theresa May zostaje. "Niezależnie od wyniku, to oznacza jej polityczny koniec"

d1ulhqi

Na program "Money. To się liczy" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 na money.pl i wp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1ulhqi

d1ulhqi
d1ulhqi