Trwa ładowanie...
d1sow8s

Colliers: Podaż powierzchni magazynowych w Trójmieście wynosi 380-400 m2

Warszawa, 28.02.2017 (ISBnews) - Na całym rynku trójmiejskim podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej wynosi obecnie około 380-400 tys. m2, wynika szacunków agencji doradczej Colliers International. Biorąc pod uwagę, że w całej Polsce jest ponad 11 mln m2 - jest to niewielki odsetek, podano również, 

Share
d1sow8s

Deweloperzy w Trójmieście w 2016 r. oddali do użytku ponad 80 tys. m2 powierzchni magazynowych w 2016 r., oraz podpisano umowy dotyczące 110 tys. m2. powierzchni, podano również.
"To dobry znak dla całego rynku. Pokazuje optymizm zarówno wśród inwestorów, jak i najemców. W pewien sposób jest to też potwierdzenie dobrej sytuacji ekonomicznej w całym kraju, nie tylko na rynku lokalnym" - powiedział senior associate w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych Łukasz Grupa, cytowany w komunikacie.

Poziom pustostanów wciąż utrzymuje się na dość niskim poziomie, wynoszącym ok. 5,8%, czyli mniej więcej tyle samo, co w ubiegłym roku. Zdecydowaną większość, bo około 88% transakcji zawartych w analizowanym okresie stanowiły nowe umowy, podano także.

"Trójmiasto, a głównie Gdańsk, bo to przede wszystkim tam powstają nowe parki logistyczne, jest stosunkowo niewielkim rynkiem w skali kraju, ale jednocześnie jednym z ważniejszych regionów na magazynowej mapie Polski. Nie jest to co prawda poziom głównych ośrodków takich jak - Polska Centralna, Śląsk, Poznań, Wrocław czy Warszawa, jednak bez wątpienia Gdańsk ma większy potencjał niż inne mniejsze lokalne rynki i miasta" - dodał Grupa.

d1sow8s

Deweloperzy obecni w Trójmieście są gotowi, żeby rozpoczynać kolejne inwestycje i zapewne takie nowe projekty pojawią się już w tym roku, podano również.

Colliers International jest firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości komercyjnych. W Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi, w których łącznie zatrudnia ponad 200 specjalistów.

(ISBnews)

d1sow8s

Podziel się opinią

Share
d1sow8s
d1sow8s