Trwa ładowanie...
d1utofu
21-10-2016 09:22

Comarch ma umowę na system informacji parkingowej w centrum Krakowa

Warszawa, 21.10.2016 (ISBnews) - Comarch podpisał umowę na system informacji parkingowej w centrum Krakowa, poinformowała spółka. W pierwszym etapie rozwiązanie będzie monitorować cztery ulice w ścisłym centrum miasta i przekazywać na bieżąco informacje o wolnych miejscach postojowych za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz przy użyciu tablic informacyjnych zlokalizowanych przy ulicach objętych systemem, podano również.

d1utofu
d1utofu

"Krakowski system to nasz kolejny projekt w Polsce na budowę i wdrożenie rozwiązania IT, które monitoruje ilość wolnych miejsc parkingowych w mieście. Kilka tygodni temu zostało przez nas uruchomione podobne rozwiązanie w Warszawie. Fakt, że dwa największe miasta w Polsce zdecydowały się na system Comarch świadczy, że spełnia on oczekiwania władz samorządowych, a docelowo, również mieszkańców miast, ponieważ łatwiejsze znalezienie miejsca parkingowego to wygoda dla kierowców i szansa na redukcję emisji zanieczyszczeń generowanych przez samochody" - powiedziała dyrektor handlowy Barbara Waszkiewicz, cytowana w komunikacie.

Zleceniodawcą projektu jest Miejska Infrastruktura w Krakowie. Projekt zakłada montaż 284 bezprzewodowych czujników, dwóch tablic informacyjnych oraz udostępnienie aplikacji mobilnych na platformy Android, iOS, Windows Phone. System będzie zbierać informacje o dostępności miejsc przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, wskazując kierowcom w czasie rzeczywistym liczbę wolnych miejsc parkingowych, podano również.

"Comarch od dłuższego czasu intensywnie rozwija swoje rozwiązanie oferując system obejmujący różne metody detekcji zajętości miejsc parkingowych. Krakowska instalacja bazuje na sensorach, niemniej platforma Comarch Smart Parking umożliwia włączenie rozwiązań opartych także o inne metody detekcji np. z wykorzystaniem kamer i inteligentnych analityk wideo" - powiedział product manager Wojciech Dec, również cytowany w komunikacie.

Początkowo projekt obejmie monitoring miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania (SPP) znajdujących się w ścisłym centrum miasta, tj. przy ulicach: Szlak, Warszawska, Ogrodowa i pl. Matejki (część stanowiącą przedłużenie ul. Warszawskiej). Informacja o wolnych miejscach docelowo obejmie całość strefy SPP, a także będzie przekazywana z innych miejskich parkingów np. parkingu koło Korony (parking Stare Podgórze) oraz parkingu podziemnego przy gmachu głównym Muzeum Narodowego. W przyszłości do systemu informacji będą mogły zostać włączone pozostałe parkingi miejskie oraz planowane parkingi Park&Ride, a także parkingi pozostałych operatorów w mieście, podano także.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 1 132 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1utofu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1utofu