Trwa ładowanie...

Commerzbank chce zwolnić nawet 6 tys. pracowników

Znajdujący się częściowo w rękach państwa niemiecki bank Commerzbank zamierza zwolnić w najbliższych latach od 4 tys. do 6 tys. pracowników. Planowane redukcje nie dotyczą BRE Banku, spółki-córki Commerzbanku w Polsce. Obecnie Commerzbank zatrudnia 56 000 osób.

Share
Commerzbank chce zwolnić nawet 6 tys. pracownikówŹródło: Jupiterimages
d1tdmf9

"Dokładna skala zwolnień zostanie ustalona podczas negocjacji z gremiami pracobiorców" - podała w czwartek agencja dpa. Rozmowy mają odbyć się w lutym.

Rzeczniczka banku we Frankfurcie nad Menem potwierdziła w rozmowie z PAP informacje dpa, że zwolnienia nie dotyczą BRE Banku w Polsce.

Kolejna fala zwolnień stanowi kontynuację programu oszczędności wdrażanego po przejęciu Dresden Bank ponad cztery lata temu. Zapowiedziano wówczas likwidację 9 tysięcy miejsc pracy.

d1tdmf9

"Jeżeli chcemy osiągnąć w nadal trudnej sytuacji nasze cele dotyczące zysku i wzrostu, to konieczne jest dopasowanie struktury zatrudnienia (do warunków - PAP)" - przytacza dpa stanowisko członka zarządu ds. personalnych, Ulricha Siebera. Zapowiedział on, że bank będzie nadal inwestował w wybrane dziedziny i nie wykluczył, że będzie tworzył nowe miejsca pracy.

Commerzbank rozważa ponadto możliwość przeniesienia części usług do krajów o niższych kosztach.

Commerzbank przejął w 2008 roku, na krótko przed wybuchem kryzysu finansowego, swego konkurenta Dresden Bank, przeliczając się ze swymi siłami. Potrzebna była pomoc ze strony państwa, które przejęło około jednaj czwartej udziałów.

Z Berlina Jacek Lepiarz

d1tdmf9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tdmf9
d1tdmf9