Trwa ładowanie...
d3677h8

Comp ocenia, że sprzedaż Paytel jest wysoce prawdopodobna

14.11. Warszawa (PAP) - Comp ocenia, że sprzedaż spółki zależnej Paytel jest wysoce prawdopodobna. Aktywa związane z Paytel są wycenione w księgach Compu na 34,7 mln zł, a spółka...

Share
d3677h8

14.11. Warszawa (PAP) - Comp ocenia, że sprzedaż spółki zależnej Paytel jest wysoce prawdopodobna. Aktywa związane z Paytel są wycenione w księgach Compu na 34,7 mln zł, a spółka szacuje, że nie przekraczają one ceny możliwej do uzyskania - podał Comp w raporcie za III kw.

"Wartość firmy oraz aktywa i zobowiązania spółki Paytel sklasyfikowane zostały jako przeznaczone do sprzedaży. Od 2012 roku prowadzone są działania mające na celu dokonanie zbycia spółki bądź zorganizowanej części spółki strategicznemu inwestorowi" - podał Comp.

"Sprzedaż jest wysoce prawdopodobna, a cena aktywów i wartości księgowe nie przekraczają ceny możliwej do uzyskania" - dodano.

d3677h8

Na koniec września aktywa związane z Paytel wyceniane były na 34,7 mln zł w porównaniu do 28,3 mln zł rok wcześniej.

Comp w styczniu 2012 r. podpisał z Telekomunikacją Polską umowę zakupu 100 proc. akcji spółki Paytel za 5,7 mln zł plus 1,5 mln zł możliwej dopłaty, która będzie uzależniona od kontynuacji współpracy z siecią salonów handlowych Orange powyżej trzech lat. Jeśli w czwartym roku od przejęcia współpraca z PayTel SA będzie kontynuowana przez grupę TP SA, to wówczas Comp dopłaci 1,5 mln zł.

Paytel powstała w 2003 r. Spółka oferuje sprzedaż i dystrybucję doładowań do przedpłacanych kont sieci GSM poprzez terminale (w trybie off-line) oraz internet, sprzedaż produktów operatorów telekomunikacyjnych VIP, obsługę płatności masowych i obsługę kartowych transakcji płatniczych.(PAP)

gsu/ ana/

d3677h8

Podziel się opinią

Share
d3677h8
d3677h8