Trwa ładowanie...
d1uxm6w

Complex kupił 95,4 proc. Zakładów Hydrauliki Siłowej za 5,99 mln zł (aktl.)

...

Share
d1uxm6w

Dochodzą szczegóły z komunikatu prasowego. #

29.12. Warszawa (PAP) - Complex podpisał ze spółką SIPMA umowę, na mocy której kupił 40.446 udziałów Zakładów Hydrauliki Siłowej stanowiących 95,448 proc. kapitału i głosów na zgromadzeniu wspólników za 5,99 mln zł - poinformował Complex w komunikacie.

"Akcje zostały nabyte po cenie 148,17 zł za każdy udział, za łączną kwotę 5.992.883,82 zł. Kapitał zakładowy ZHS Sp. z o.o. wynosi 2.118.750,00 zł i dzieli się na 42.375 udziałów o wartości nominalnej 50 zł za każdy udział" - podała spółka.

Complex podał w komunikacie prasowym, że pieniądze na zakup ZHS mają pochodzić w znacznej części z kredytu bankowego. Restrukturyzacja ZHS, której przychody sięgają ok. 8 mln zł, zajmie Compleksowi około pół roku.

d1uxm6w

"To niewielka firma, ale z długimi tradycjami. Jej roczne przychody sięgają ok. 8 mln zł. Nie jest zadłużona i na bieżąco reguluje wszelkie zobowiązania. Na razie nie jest rentowna, ale w przyszłym roku już będzie. Restrukturyzacja firmy zajmie nam ok. pół roku" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Radosław Łodziato, wiceprezes Complexu.

"Największe efekty synergii widzimy w rozszerzeniu oferty o elementy hydrauliki siłowej i przekładnie. W ten sposób uzupełniamy ofertę części maszyn naszej grupy. Ponadto, ZHS w swoich produktach wykorzystuje wiele elementów i podzespołów już dostarczanych przez grupę, więc staje się automatycznie naturalnym klientem. Kupujemy także know how. Dzięki sieci dystrybucyjnej jednej ze spółek z naszej grupy, bez problemu znajdziemy nabywców na te produkty na rynku" - dodał.

Głównym przedmiotem działalności ZHS jest produkcja wyrobów hydraulicznych. Główną specjalizację stanowią przekładnie hydrokinetyczne i pompy hamulcowe do maszyn budowlanych, drogowych i kopalnianych oraz przekładnie kątowe i cylindry hydrauliczne do maszyn rolniczych.

ZHS wykonuje również obróbkę odlewów aluminiowych i żeliwnych oraz części i podzespołów stalowych. ZHS posiada własną odlewnię aluminium, w której odlewane są głównie wirniki na potrzeby produkowanych przekładni hydrokinetycznych.

Grupa Kapitałowa Complex to firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją łożysk oraz części maszyn, narzędzi oraz specjalistycznych produktów dla przemysłu, rolnictwa i motoryzacji. (PAP)

bas/ asa/

d1uxm6w

Podziel się opinią

Share
d1uxm6w
d1uxm6w