Trwa ładowanie...
d1ywvlc

Conwell ponownie chce przesunięcia zapłaty Petrolinvestowi za Too Emba, do 30 V

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Conwell Oil Corporation B.V., nabywca 79% udziałów w spółce Too Emba Jug Nieft, zwrócił się do Petrolinvest o kolejne przesunięcie terminu zamknięcia transakcji, na 30 maja 2015 r., podał Petrolinvest.

Share
d1ywvlc

"Zarząd Petrolinvest (...) informuje, że Conwell Oil Corporation B.V., spółka zarejestrowana w Holandii - nabywca 79% udziałów w spółce Too Emba Jug Nieft pismem z dnia 20 marca 2015 roku zwrócił się do Petrolinvest o przesunięcie terminu rozliczenia i zamknięcia transakcji na dzień 30 maja 2015 roku" - czytamy w komunikacie Petrolinvestu.

Zgłoszona przez Conwell zmiana została uzasadniona toczącymi się pracami o charakterze prawno-finansowym, podano także.

Urząd Antymonopolowy Republiki Kazachstanu wydał holenderskiej spółce Conwell Oil Corporation zgodę na zakup 79% udziałów Too Emba Jug Nieft z Kazachstanu od Petrolinvestu w grudniu 2012 r.

Petrolinvest ustalił z Conwell ostateczne warunki transakcji w kwietniu 2013 r. Od tej pory Conwell wielokrotnie przesuwał termin płatności za udziały w kazachskiej spółce wydobywczej.

Petrolinvest koncentruje się na handlu gazem płynnym i ropą naftową. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d1ywvlc

Podziel się opinią

Share
d1ywvlc
d1ywvlc