Trwa ładowanie...
d2op0rv

Coraz słabsze kontrole skarbowe - fiskus spuścił z tonu?

Kontrolerzy skarbowi wykryli zaległości tylko na 1,6 mld zł. To znacznie mniej niż w 2006 roku. Firmy uczciwsze czy fiskus słabszy - zastanawia się "Puls Biznesu".

Share
d2op0rv

Gazeta dotarła do najnowszych danych Ministerstwa Finansów. Okazuje się, że w ub.r. fiskus wyraźnie spuścił z tonu. I to zarówno pod względem liczby kontroli, jak i wykrytych nieprawidłowości w rozliczaniu podatków. W 2006 r. zaległości podatkowe ujawnione przez kontrolę skarbową wyniosły 3 mld zł, zaś w 2007 r. - jedynie 1,6 mld zł.

W minionym roku urzędy kontroli skarbowej podległe Zycie Gilowskiej przeprowadziły 12,4 tys. kontroli podatników, więc w porównaniu z 2006 r. (16,5 tys.) kontroli było o 25 proc. mniej. To dla ekspertów zaskakujące, bo przecież poprzednia ekipa tak wielką wagę przywiązywała do kontroli wszystkich i wszystkiego - pisze "PB".

_ Zmniejszenie liczby kontroli to rezultat działań Ministerstwa Finansów mających na celu zmniejszenie uciążliwości dla uczciwych podatników _ - tłumaczy Jakub Lutyk, rzecznik MF. (PAP)

d2op0rv

Podziel się opinią

Share
d2op0rv
d2op0rv