Trwa ładowanie...

Coraz więcej sklepów na stacjach Orlen. Zakupy zrobimy w 180 miejscach

Orlen coraz bardziej skupia się na usługach gastronomicznych. - Do końca tego roku PKN Orlen na 180 swoich stacjach paliw w całej Polsce chce oferować możliwość szybkich zakupów - poinformowała spółka. Obecnie takie usługi firma świadczy na 108 stacjach.

Coraz więcej sklepów na stacjach Orlen. Zakupy zrobimy w 180 miejscachŹródło: WP.PL
d2b1h14
d2b1h14

Podobne usługi firma rozwija na swoich stacjach także na Litwie, w Niemczech i w Czechach, gdzie do końca roku będzie funkcjonować ponad 40 Stop Cafe, czyli punktów z ofertą gastronomiczną - podkreślił Orlen, informując w poniedziałek o planach dotyczących swych stacji paliw.

Rozwój segmentu sprzedaży pozapaliwowej, zgodnie ze strategią płockiego koncernu, to "wyjście naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów". Stąd, oprócz formuły gastronomicznej Stop Cafe, także wprowadzenie możliwości szybkich zakupów dzięki punktom O!Shop na stacjach paliw spółki.

d2b1h14

- O tym, że koncept Stop Cafe i O!Shop znakomicie wpisuje się w oczekiwania konsumentów, najlepiej świadczy fakt, że przebudowane stacje generują zarówno wzrost liczby transakcji, jak i wyższą sprzedaż pozapaliwową - powiedział członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży Zbigniew Leszczyński, cytowany w komunikacie spółki.

W ostatnim czasie PKN Orlen informował o planach wprowadzenia do sprzedaży na ponad 1200 własnych stacji paliwowych produktów spożywczych pod marką należąca do tej spółki. Produkty wywodzące się z różnych regionów Polski dostępne będą na stacjach w czterech województwach: małopolskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i pomorskim.

PKN Orlen ma w Polsce około 1,7 tys. stacji paliwowych, a poprzez spółki zależne także w Czechach - ponad 300 pod marką Benzina, na Litwie - ponad 30 pod marką Orlen i Ventus oraz w Niemczech, gdzie działa ponad 550 placówek, głównie pod marką Star.

d2b1h14
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b1h14