Trwa ładowanie...
d2hyabi

Cormay przejął irlandzką Innovation Enterprise za ponad 1,2 mln euro

20.07. Warszawa (PAP) - Cormay nabył 98,62 proc. akcji spółki Innovation Enterprise za 1,2 mln euro i 200 tys. zł, jednocześnie zobowiązując się do podwyższenia kapitału...

Share
d2hyabi

20.07. Warszawa (PAP) - Cormay nabył 98,62 proc. akcji spółki Innovation Enterprise za 1,2 mln euro i 200 tys. zł, jednocześnie zobowiązując się do podwyższenia kapitału zakładowego Innovation Enterpise o 2 mln euro, w wyniku czego uzyska 99 proc. akcji uprawnionych do głosowania - poinformowała spółka w komunikacie.

W ramach wskazanej wyżej kwoty nabycia akcji spółka nabyła również złotą akcję, uprawniającą do powoływania członków zarządu w Innovation Enterprise. W ramach transakcji Cormay zobowiązał się do ewentualnego dofinansowania nabytej spółki o kolejny milion euro, gdy kapitał ten okaże się niezbędny z punktu widzenia rozwoju tej spółki, a potrzeba ta zostanie w sposób należyty wykazana i uzasadniona.

Podpisując umowy przejęcia Innovation Enterprises, Cormay stał się również gwarantem wykupu akcji niemych wyemitowanych przez Innovation Enterprises w latach 2003 - 2007, w przypadku gdyby Innovation Enterprises nie był w stanie wykupić tych akcji w okresie do 31 grudnia 2013 r. Kwota wykupu to 1,67 mln euro.

Innovation Enterprise używa marki Audit Diagnostics i jest spółką z branży diagnostyki medycznej, posiadającą szereg patentów w dziedzinie POCT, doświadczony zespół badawczo-rozwojowy oraz rozwiniętą sieć dystrybucji w Azji.

Produkty przejętej spółki uzupełniają portfolio Cormay o testy diagnostyczne i urządzenia do szybkiego przeprowadzania badań. (PAP)

ksz/ ana/

d2hyabi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hyabi
d2hyabi