Creotech: W przyszłości rozważymy debiut na GPW lub pozyskanie inwestora
Warszawa, 18.06.2015 (ISBnews) - Creotech Instruments nie planuje na razie debiutu na GPW, ale nie wyklucza takiego posunięcia w przyszłości, poinformował prezes Grzegorz Brona. Według niego, możliwe są jednak także inne scenariusze, jak pozyskanie inwestora z branży kosmicznej lub zbrojeniowej.
18.06.2015 12:28
"W najbliższym czasie Creotech Instruments nie planuje debiutu giełdowego. Na obecną chwilę jesteśmy w stanie samodzielnie finansować swoją działalność. Jest to m.in. wynikiem pozyskania w ubiegłym roku strategicznego inwestora w postaci Agencji Rozwoju Przemysłu. Ponieważ Creotech realizuje obecnie kilka dużych i długofalowych projektów możemy za jakiś czas być zmuszeni do poszukiwania dodatkowym możliwości finansowania. Wówczas nie wykluczamy debiutu giełdowego, ale możliwe jest także pozyskanie silnego, międzynarodowego inwestora działającego w branży kosmicznej lub zbrojeniowej" - napisał Brona w oświadczeniu przesłanym ISBnews.
Na początku tego roku Creotech Instruments poinformował agencję ISBnews, że w tym roku zdecyduje w kwestii ewentualnego poszukiwania inwestorów. Spółka nie wykluczała też pozyskania kapitału na inwestycje poprzez wejście na giełdę.
Creotech szacował wartość planowanych inwestycji w realizację projektów dla przemysłu kosmicznego na nawet 100 mln zł.
W przeciągu 3 lat firma chce osiągnąć przychód ok. 100 mln zł rocznie, a w osiągnięciu tych celów pomóc ma pozyskanie dużych, wieloletnich projektów integracji i montażu satelitów o wadze do 300kg. Dodatkowo technologie rozwijane przez Creotech mogą być wykorzystane do stworzenia produktów w obszarze aparatury naukowej, bezpieczeństwa, w przemyśle, np. telekomunikacyjnym, zapewniając istotne korzyści konkurencyjne w skali światowej.
Creotech Instruments (CTI) to polska firma, która od 2008 roku realizuje projekty związane z badaniem i eksploracją kosmosu oraz dostarcza podzespoły i specjalistyczną aparaturę do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych. Wśród nich warto wymienić Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytut Badań Ciężkich Jonów GSI i Centrum Badawcze DESY w Niemczech, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Politechnikę Warszawską.
(ISBnews)