Trwa ładowanie...
djj70xh
01-02-2017 10:05

Creuzet Polska zainwestuje 64 mln zł w SSE Euro-Park Mielec

Warszawa, 01.02.2017 (ISBnews) - Creuzet Polska zainwestuje 64 mln zł na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP), podała ARP. W efekcie nowych inwestycji powstanie 30 miejsc pracy, podano również. 

Share
djj70xh

"Mamy ambitne plany dotyczące rozwoju zarządzanych przez nas specjalnych stref ekonomicznych. Priorytetem jest tworzenie jak najlepszych warunków dla przedsiębiorców, co powinno przełożyć się na wysoki poziom inwestycji, zwłaszcza tych innowacyjnych. Z pewnością do ich grona można zaliczyć inwestycję spółki Crezeut, która produkuje części silników samolotowych. Mamy satysfakcję, że nowy rok rozpoczynamy, udzielając zezwolenia polskiej firmie działającej w branży szczególnie ważnej dla Podkarpacia, jaką jest lotnictwo" - powiedział wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski, cytowany w komunikacie.

W ramach zezwolenia na terenie Podstrefy Rzeszów przedsiębiorca wybuduje zakład produkcyjny wraz z częścią biurową i magazynową. Nowa hala zostanie również wyposażona w nowoczesne maszyny, podano także.

"Firma Crezeut aktywnie uczestniczy w realizacji najnowocześniejszych w skali światowej programów budowy silników lotniczych. W ramach tych programów dostarczamy łopatki dla takich odbiorców jak: Airbus, Boeing czy Comac. Nowe zezwolenie pozwoli nam podnieść konkurencyjność firmy na rynku światowym oraz wdrożyć innowacyjne rozwiązania do procesu produkcyjnego" - powiedziała dyrektor Magdalena Czach, również cytowana w komunikacie.

Spółka Creuzet Polska prowadzi działalność od 2003 roku i zajmuje się produkcją stalowych i tytanowych części silników lotniczych (tzw. łopatek).

djj70xh

ARP w minionym roku udzieliła 40 zezwoleń na prowadzenie działalności w strefie. Przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 760,3 mln zł oraz stworzenie 970 nowych miejsc pracy. Obecnie jej powierzchnia jest zagospodarowana w 70%. Do dyspozycji inwestorów jest ponad 494 ha terenów w podstrefach zlokalizowanych w 4 województwach - podkarpackim, lubelskim, śląskim i zachodniopomorskim, podsumowano.

SSE Euro-Park Mielec to jedna z dwóch stref (oprócz TSSE Euro-Park Wisłosan) zarządzanych przez ARP.

(ISBnews)

djj70xh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djj70xh
djj70xh