Trwa ładowanie...
d3be5nx

Cztery firmy chcą budować pierwszy odcinek S5

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie i budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S5, łączącego Korzeńsko i Wrocław. Budowa 15-kilometrowego fragmentu trasy powinna zakończyć się w 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cztery firmy chcą budować pierwszy odcinek S5
(Fotolia, Fot: Ingus Evertovskis)
d3be5nx

Jak poinformowała PAP Joanna Borkowska z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, najtańsza oferta opiewa na kwotę 576 mln zł, zaś najdroższa na 691 mln zł.

- Wybór wykonawcy nastąpi w ciągu kilku dni. Szacujemy, że umowa zostanie podpisana na przełomie maja i czerwca - podała Borkowska.

Wykonawca na zbudowanie 15-kilometrowego odcinka będzie miał 33 miesiące. Do tego okresu nie wlicza się miesięcy zimowych.

d3be5nx

Trasa S5 od granicy województwa dolnośląskiego w Korzeńsku do Wrocławia będzie składała się z dwóch jezdni, z których każda będzie miała dwa pasy ruchu. W ciągu pierwszego odcinka drogi powstanie 11 mostów, w tym w estakada nad linią kolejową i rzeką Barycz o długości 740 metrów.

Borkowska poinformowała, że otwarcie ofert przetargowych na dwa pozostałe odcinki S5 na Dolnym Śląsku planowane jest w drugiej połowie kwietnia. Łącznie dolnośląski odcinek tej trasy będzie miał 50 km. Inwestycja powinna zakończyć się w 2017 r.

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx