Trwa ładowanie...
13-05-2008 14:01

Czy pracujesz na czarno?

Co dziesiąty Polak pracuje w szarej strefie - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Czy pracujesz na czarno?
d2hfs71
d2hfs71

Wiekszość Polaków uważa, że praca na czarno nie jest niczym złym. Tłumaczą oni najczęściej, że dla wielu Polaków to jedyne źródło dochodu, nie można więc potępiać pracujących w szarej strefie. W taki sposób odpowiedziało w naszej ankiecie aż 49% głosujących.

Aż 27% osób nie widzi nic złego w pracy na czarno - bo Polacy zarabiają zbyt mało. Dla nich to możliwość dorobienia. Tylko 16% osób twierdzi, że zarabianie na czarno jest nie fair wobec tych, którzy pracują legalnie. To okradanie państwa - odpowiedziało 7% Polaków. W ankiecie zagłosowało 15348 osób.
(zobacz wyniki)

Co dziesiąty Polak pracuje w szarej strefie - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Dla większości osób praca na czarno to jedyne źródło dochodu. Są i tacy, którzy mają etaty, a tylko wieczorami i w weekendy dorabiają na czarno. Nie brakuje gabintetów kosmetycznych, czy lekarskich, w których szef wręcz prosi klienta lub pacjenta o możliwość nie wystawienia rachunku.

d2hfs71

Może po prostu Polacy muszą pracować na czarno, bo ich zarobki są znikome i bez dodatkowego wynagrodzenia byłoby im trudno związać koniec z końcem? A może inspekcja pracy nie jest wystarczjąco aktywna w karaniu firm, które zatrudniają nielegalnych pracowników?

Niektórzy pracownicy nie widzą nic złego w pracy na czarno. Tłumaczą, że sami czują się oszukani przez państwo. Mówią, że korzystają z możliwości dorobienia jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat? Dlaczego skala zjawiska jest tak ogromna? Czy pracujesz na czarno? Czy według ciebie praca na czarno jest czymś złym?

d2hfs71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hfs71