Trwa ładowanie...

Czy przeszkadza Ci gej w pracy?

Pracownicy różniący się od innych, nie powinni mówić o swojej odmienności w polskich firmach, bo mogą spotkać się z dyskryminacją.

Czy przeszkadza Ci gej w pracy?
dgqp6ko
dgqp6ko

Pracownicy różniący się od innych, nie powinni mówić o swojej odmienności w polskich firmach, bo mogą spotkać się z dyskryminacją. Tak uważa 67 proc. Polaków. Aż 22 proc. pracowników twierdzi, że o odmienności nie powinno się mówić, bo nie należy odstawać od zespołu.

Zaledwie 6 proc. osób uważa, że o "inności" powinno się mówić, bo różnorodność w firmie jest cenna, zaś 5 proc. pracowników twierdzi, że "inność" budzi zainteresowanie.

W głosowanie wzięło udział 2893 internautów.

Homoseksualista, osoba innego wyznania lub koloru skóry. Jak Polacy traktują w pracy osoby, które w jakiś sposób różnią się od innych pracowników? Czy rzeczywiście dla szefów i współpracowników ważne jest to jak pracują? A może przeszkadza im jacy są prywatnie? Czy szefowie i pracownicy w polskich firmach są tolerancyjni?

dgqp6ko

"Mi nie przeszkadza gej w pracy, wręcz przeciwnie! Mogłabym się z nim zaprzyjaźnić, nie martwiąc się o wszelkiego rodzaju podteksty i plotki ze strony innych współpracowników" - mówi "Megan" pracownica z gdańska.

A jak wy traktujecie osoby, które się różnią? Czy te osoby są według was interesujące, a może nie chcą się integrować z zespołem i manifestują swoją odrębność? Są dobrymi kolegami, a może uważają się za lepszych? Czy zauważyliście jakieś przejawy dyskryminacji wobec nich? A może to wy różnicie się od zespołu?

Internauci na forach internetowych często informują, że w pracy dyskryminowani są nie tylko ci, którym przypięto etykietę "innych" - homoseksualiści, przedstawiciele innych wyznań. Większość pracowników może nie lubić kogoś za przekonania polityczne, zainteresowania, pochodzenie, czy wygląd. Wiele badań dowodzi, że w Polsce z tolerancją w pracy jest kiepsko. W zachodniej Europie, pracownicy nie mają aż tak wielkiego problemu, by otwarcie powiedzieć o tym, że w jakiś sposób się różnią. Czy w naszym kraju jest sens mówić w pracy o inności? Co robić, gdy zapyta szef - nawet jeśli pytanie ma charakter prywatny?

Jakie jest wasze zdanie? Jak jest w waszych firmach? Może sami macie kłopot, żeby swobodnie mówić np. o swojej figurze, kolorze skóry, o tym, że np. pochodzicie ze wsi?

CHCEMY POZNAĆ WASZE OPINIE!

dgqp6ko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgqp6ko