Trwa ładowanie...
d2coe3s

Dane o wrześniowej dynamice produkcji przemysłowej neutralne - Czekaj z RPP

17.10.Warszawa (PAP) - Dane o wrześniowej dynamice produkcji przemysłowej, choć nieco lepsze od oczekiwań, ocenić należy neutralnie, jeśli chodzi o ich obecny wpływ na politykę...
Share
d2coe3s

17.10.Warszawa (PAP) - Dane o wrześniowej dynamice produkcji przemysłowej, choć nieco lepsze od oczekiwań, ocenić należy neutralnie, jeśli chodzi o ich obecny wpływ na politykę pieniężną - poinformował w rozmowie z PAP Jan Czekaj, członek Rady Polityki Pieniężnej.

"Dane są nieco lepsze od oczekiwań, nie zmieniają jednak radykalnie obrazu sytuacji, która jest bardzo dynamiczna. Są one moim zdaniem neutralne, jeśli chodzi o ocenę ich wpływu na przyszłe decyzje dotyczące polityki pieniężnej" - powiedział.

"Gdybyśmy zaobserwowali silny spadek produkcji przemysłowej, lub gwałtowny jej wzrost, byłaby to ważna przesłanka. Dane te są jednak zbliżone do oczekiwań. Będziemy z uwagę śledzić kolejne informacje, chociażby te, które uzyskamy z najnowszej projekcji inflacyjnej" - dodał.

Produkcja przemysłowa we wrześniu 2008 roku wzrosła o 7,0 proc. rok do roku, po spadku o 3,7 proc. rdr w sierpniu 2008 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 17,4 proc. - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Jacek Barszczewski (PAP)

jba/ jtt/

d2coe3s

Podziel się opinią

Share
d2coe3s
d2coe3s