Trwa ładowanie...

Dane osobowe z numerem rachunku i stanem konta 3,5 tys. osób na sprzedaż. Łupem hakerów padli klienci 4 banków

Dane klientów Credit Agricole, Idea Banku, ING Banku Śląskiego zostały wystawione na sprzedaż. Na trzy złote hakerzy wycenili jeden rekord, czyli pakiet danych jednego klienta banku.

Dane osobowe z numerem rachunku i stanem konta 3,5 tys. osób na sprzedaż. Łupem hakerów padli klienci 4 bankówŹródło: Fotolia, fot: Tomasz Zajda
dpyy97t
dpyy97t

Wyciek i nielegalną aukcję na jednym z anonimowych forów internetowych sieci TOR (ang. The Onion Router) opisał portal niebezpiecznik.pl.

Hakerzy oferują komplet danych zawierających imię i nazwisko, adres, telefon, email, pesel, numer rachunku, a nawet stan konta ponad 3,5 tysiąca klientów 4 polskich banków.

Wśród danych nie ma haseł i loginów do kont, ale nie jest powiedziane, że skradzione informacje nie wystarczą do zrestartowania hasła i uzyskania dostępu do konta.

dpyy97t

Najwięcej danych pochodzi od klientów Idea Banku - aż 1990 szt. W drugiej kolejności z mBanku - 964, dalej ING - 438 klientów, a z Credit Agricole 143 sztuk. Sprzedający zapewnia wyłączność, jak przekonuje, dwa razy nie sprzedaje tych samych danych.

Zobacz także: Najgroźniejsze cyberataki na świecie

Skąd przestępcy uzyskali informacje o klientach? Nie wiadomo. Jak pisze niebezpiecznik.pl, dane pochodzą z 4 różnych banków, ale zawierają te same informacje, co może wskazywać np. na jakiegoś pośrednika np. z branży kredytowej, albo windykacyjnej.

dpyy97t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpyy97t