Trwa ładowanie...

Davos 2020. Jednym z ważniejszych tematów tegorocznego szczytu będą zmiany klimatu

Już dzisiaj rozpoczyna się kolejne Światowe Forum Gospodarcze w Davos, w którym udział wezmą m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i minister finansów Tadeusz Kościński. Udział w szczycie zadeklarował również prezydent USA Donald Trump.

Share
Davos 2020. Jednym z ważniejszych tematów tegorocznego szczytu będą zmiany klimatuŹródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA
d3i8ukg

Davos 2020. Jednym z ważniejszych tematów tegorocznego szczytu będą zmiany klimatu

W Davos temat zmiany klimatu stanie się lejtmotywem tegorocznego spotkania. Rozpoczynające się dziś forum zgromadzi blisko 3000 osób, wśród których znajdą się m.in. prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel i przewodniczącą KE Ursula von der Leyen. Polskę na szczycie reprezentować będą prezydent, premier i minister finansów.

Oglądaj: Przemowa Olgi Tokarczuk na gali wręczenia Nagród Nobla

Jak zapowiedział wcześniej Morawiecki, w Davos zamierza rozmawiać możliwościach kupowania przez polskie firmy swoich konkurentów w zachodniej Europie.

d3i8ukg

Natomiast resort finansów przekazał, iż spotkania ministra Kościńskiego w Davos skupią się na tematach czysto finansowych i ekonomicznych.

Davos 2020. Jednym z ważniejszych tematów tegorocznego szczytu będą zmiany klimatu

Przypomnijmy, że obecność podczas 50. szczytu w Davos zadeklarowali między innymi kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen czy brytyjski następca tronu książę Karol. Sam szczyt stanowi forum wyzwań ekologicznych i finansowych dla największych gospodarek świata. W dekadę po ostatnim wielkim kryzysie finansowym nastroje wśród zgromadzonych w Davos możnych są jednak dalekie od optymistycznych. Zwłaszcza w krajach, które już dziś zaliczają twarde gospodarcze lądowanie.

W sumie w World Economic Forum weźmie udział blisko 900 przywódców z organizacji pozarządowych, środowisk akademickich, organizacji pracowniczych, grup religijnych oraz mediów.

d3i8ukg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i8ukg