Trwa ładowanie...
d4k9phy

Debiut na głównym parkiecie spółki Krynicki Recykling możliwy w II połowie października

05.08. Warszawa (PAP) - Krynicki Recykling planuje, że do giełdowego debiutu na głównym parkiecie akcji spółki mogłoby dojść pomiędzy 15 a 20 października tego roku - poinformował...

d4k9phy
d4k9phy

05.08. Warszawa (PAP) - Krynicki Recykling planuje, że do giełdowego debiutu na głównym parkiecie akcji spółki mogłoby dojść pomiędzy 15 a 20 października tego roku - poinformował w czwartek dziennikarzy Adam Krynicki, prezes spółki.

"Uważam, że realną datą debiutu jest termin pomiędzy 15 a 20 października tego roku" - powiedział prezes.

Dodał, że na głównym rynku zadebiutowałyby już akcje, a nie PDA.

Prezes powiedział też, że spółka jest obecnie w fazie zaawansowanych negocjacji dotyczących przejęcia podmiotu z branży.

d4k9phy

"Prowadzimy rozmowy w sprawie akwizycji podmiotu na polskim rynku. Rozmowy są zaawansowane, ale na razie trudno mi powiedzieć, kiedy mogłoby dojść do finalizacji transakcji.

Krynicki powiedział, że ewentualna akwizycja zostałaby sfinansowana z kredytów.

Krynicki Recykling planuje pozyskać z przeprowadzanej właśnie oferty publicznej 4,75 mln akcji serii E około 19 mln zł i przeniesienie notowań z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW.

Oferta została podzielona na transzę dla dużych inwestorów, gdzie znajdzie się 3.350.000 akcji, oraz transzę dla małych inwestorów liczącą 1.400.000 akcji.

d4k9phy

Pozyskane środki Krynicki Recykling planuje wydać na inwestycje. Najwięcej bo 6,5 mln zł przeznaczy na budowę sortowni w Jarosławiu, 6,3 mln zł na drugi etap inwestycji w sortownię w Wyszkowie, 2,4 mln zł na zasilenie kapitału obrotowego, 1,7 mln zł na zakup zestawów transportowych, a 0,6 mln zł na zakup 50 kontenerów do segregacji szkła.

Zapisy na akcje będą przyjmowane od 15 do 20 września. Przedział cenowy zostanie podany 31 sierpnia, przydział akcji powinien nastąpić do 22 września.

Tegoroczna prognoza zakłada, że przychody spółki wzrosną do 18,02 mln zł z 14,03 rok wcześniej, a zysk netto wzrośnie do 1,2 mln zł z 0,8 mln zł. Z kolei w roku 2011 przychody mają wzrosnąć do 26,9 mln zł, a zysk netto do 1,4 mln zł.

d4k9phy

Krynicki Recykling jest drugim co do wielkości dostawcą stłuczki szkła w Polsce, ale prezes już zapowiada, że do końca spółka zostanie liderem w branży.

Spółka większość przychodów realizuje ze sprzedaży stłuczki szklanej do hut szkła. Sprzedaje także Dokumenty Potwierdzające Recykling (DPR-y) organizacjom odzysku, które z kolei odsprzedają je producentom, których wyroby sprzedawane są w opakowaniach szklanych, między innymi browarom.

Prezes powiedział, że obecnie cena tony stłuczki, w zależności od koloru szkła, kosztuje od 180 do 260 zł. Najdroższa jest stłuczka szkła bezbarwnego.

Z kolei cena DPR-a odpowiadającego jednej tonie stłuczki to 50-70 zł.(PAP)

pif/ gor/

d4k9phy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k9phy