Trwa ładowanie...
d1pry6i

Deficyt budżetowy w '11 najprawdopodobniej niższy niż 30 mld zł - źrodło w MF

02.08. Warszawa (PAP) - Tegoroczny deficyt budżetowy będzie najprawdopodobniej niższy niż 30 mld zł wobec planowanego w ustawie na poziomie 40,2 mld zł, a całoroczne potrzeby...

Share
d1pry6i

02.08. Warszawa (PAP) - Tegoroczny deficyt budżetowy będzie najprawdopodobniej niższy niż 30 mld zł wobec planowanego w ustawie na poziomie 40,2 mld zł, a całoroczne potrzeby pożyczkowe brutto ukształtują się na poziomie niższym niż 140 mld zł - poinformowało PAP źródło w Ministerstwie Finansów.

"Deficyt budżetowy w tym roku będzie najprawdopodobniej niższy niż 30 mld zł. Spodziewamy się również, że całoroczne potrzeby pożyczkowe będą niższe niż 140 mld zł" - powiedziała PAP osoba z resortu finansów, pragnąca zachować anonimowość.

"Sytuacja płynnościowa budżetu jest bardzo dobra, a stan środków na rachunków MF bardzo wysoki" - dodała.

Do tej pory przedstawiciele MF oceniali, że 2011 rok zamknie się z deficytem budżetowym na poziomie ok. 30 mld zł. Po lipcu, według wstępnych szacunków resortu deficyt wyniósł 21,13 mld zł.

Potrzeby pożyczkowe brutto na ten rok oszacowano w planowanym wykonaniu budżetu na poziomie 154,9 mld zł, jednak w ubiegłym tygodniu dyrektor Departamentu Długu Publicznego w MF Piotr Marczak przyznał, że mogą być niższe o 10 mld zł. Po lipcu MF ma już sfinansowane 83 proc. rocznych potrzeb pożyczkowych na 2011 rok.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ osz/

d1pry6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pry6i
d1pry6i