Trwa ładowanie...

Deszcz pieniędzy z Brukseli

Przebudowa stołecznego skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską uzyskała najwyższą pozycję na liście 13 projektów drogowych do dofinansowania z unijnego Funduszy Spójności, informuje "Życie Warszawy". Stolica dostanie na ten cel z Brukseli 168 mln zł. To 85% kosztów projektu, budowy i wykupu gruntów.

Deszcz pieniędzy z BrukseliŹródło: Jupiterimages
d39ikap
d39ikap

Przebudowa stołecznego skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską uzyskała najwyższą pozycję na liście 13 projektów drogowych do dofinansowania z unijnego Funduszy Spójności, informuje "Życie Warszawy".

Stolica dostanie na ten cel z Brukseli 168 mln zł. To 85% kosztów projektu, budowy i wykupu gruntów.

Trzy poziomowe skrzyżowanie uplasowało się wyżej niż projekty drogowe m.in. z Wrocławia i Poznania. Żeby pieniądze nie przepadły, inwestycja musi się skończyć do 2015 roku. Jak na razie wstrzymują ją problemy z przejęciem gruntów.

Jak twierdzi dyrektor Biura Funduszy Europejskich Michał Olszewski, w latach 2007 - 2013 stolica otrzyma ponad 830 mln zł na budowę i modernizację dróg. Ponad 1/4 tej kwoty będzie przeznaczona na most Północny.

Obecne kwoty dofinansowania są znacznie wyższe niż w poprzednich latach - w latach 2004-2006 Warszawa wywalczyła na drogi z unijnych programów ok. 180 mln zł.

d39ikap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ikap