Trwa ładowanie...
d423pxc

DI BRE obniża rekomendację dla Ciechu do "akumuluj"

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 5 listopada obniżyli rekomendację dla Ciechu do "akumuluj" z "kupuj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki została...

Share
d423pxc

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 5 listopada obniżyli rekomendację dla Ciechu do "akumuluj" z "kupuj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki została jednocześnie podwyższona do 33,9 zł z 28,3 zł.

Raport został wydany przy cenie 30,9 zł za akcję spółki. We wtorek o godz. 16.05 jedna akcja Ciechu wyceniana jest na 29,20 zł.

Zdaniem analityków DI BRE Banku ostatni wzrost kursu Ciechu nie wyczerpał w całości potencjału wzrostowego spółki, który wynika zarówno z restrukturyzacji, jak i wzrostu cen sody w Europie.

d423pxc

"Kurs akcji Ciechu wzrósł w tym roku już o ponad 30 proc., co jest odzwierciedleniem systematycznej poprawy wyników, efektów prowadzonej restrukturyzacji i oczekiwań w obszarze dezinwestycji. W naszej opinii potencjał wzrostowy spółki nadal nie został jednak wyczerpany, gdyż skala poczynionych oszczędności może jeszcze zaskoczyć pozytywnie w przyszłym roku, a dodatkowo dostrzegamy potencjał do dalszej optymalizacji wydatków (w tym renegocjacja kontraktu gazowego w Niemczech)" - napisano w raporcie.

"Wyniki mogą być również wspierane wyższymi, niż zakładamy w bazowym scenariuszu, podwyżkami cen sody w Europie, czemu sprzyjać będzie obserwowane zacieśnienie bilansu popytu i podaży" - dodano. (PAP)

kuc/ jtt/

d423pxc

Podziel się opinią

Share
d423pxc
d423pxc