Trwa ładowanie...
d326bqg

DI BRE obniżył cenę docelową akcji Asseco Poland do 42,1 zł i rekomendację do "trzymaj"

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 6 listopada obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 42,1 zł, obniżając jednocześnie rekomendację spółki do...

Share
d326bqg

12.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 6 listopada obniżyli cenę docelową akcji Asseco Poland do 42,1 zł, obniżając jednocześnie rekomendację spółki do "trzymaj" z 'kupuj" poprzednio.

"Bolesna porażka w przetargu na nowy system produktowy dla PZU, a także niepowodzenie w pozyskiwaniu zamówień na e-podatki, system obsługi klientów w ENEI, czy nowy system w BGK wywołały obawy o dalsze rozstrzygnięcia kluczowych dla Asseco Poland przetargów w sektorze publicznym. Szczególny niepokój inwestorów budzi przypadający na przyszły rok przetarg na dalsze utrzymanie KSI w ZUS, którego wartość szacowana jest na około 200 mln zł rocznie. Naszym zdaniem jest jeszcze zbyt wcześnie, by ZUS mógł zaryzykować powierzenie utrzymania KSI innemu podmiotowi niż jego twórca i realne zagrożenie jego utraty pojawi się w Asseco Poland nie wcześniej niż w 2017 roku" - napisano w raporcie.

"Dużo większe ryzyko utraty zamówienia, bądź istotnej erozji rentowności na jego realizacji widzimy w przypadku kontraktów w ARiMR, gdzie cena może być naszym zdaniem głównym czynnikiem decydującym o wyborze oferty przez zamawiającego. Ryzyko pogorszenia warunków kontraktów, zwłaszcza w obszarze ARMiR, jest na ten moment wyższe niż w naszym ostatnim raporcie. Do naszego modelu wyceny wprowadzamy korekty uwzględniające ryzyka związane z dużymi kontraktami na rynku polskim, które wygasają w najbliższym czasie i mogą być przedłużane na gorszych warunkach bądź może dojść do ich utraty" - dodano.

Raport wydano przy kursie akcji Asseco Poland na poziomie 41 zł, a w poniedziałek o godz. 16.20 za akcje spółki płacono 40,25 zł.(PAP)

gsu/ jtt/

d326bqg

Podziel się opinią

Share
d326bqg
d326bqg