Trwa ładowanie...
dzdz8hc

DI BRE obniżył cenę docelową Tauronu do 7,44 zł, podtrzymał "kupuj"

09.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 2 stycznia, obniżyli cenę docelową akcji Tauronu do 7,44 zł z 9,09 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację...

Share
dzdz8hc

09.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 2 stycznia, obniżyli cenę docelową akcji Tauronu do 7,44 zł z 9,09 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację "kupuj".

Raport przygotowano przy kursie spółki na poziomie 5,35 zł.

Analitycy DI BRE Banku napisali w raporcie, że w 2011 roku akcje Tauronu, mimo - bez wątpienia - defensywnego charakteru (stabilne przepływy pieniężne, niższa wrażliwość na koniunkturę) nie zachowywały się lepiej od szerokiego rynku.

dzdz8hc

"Na pewno duży wpływ miały na to zrealizowana w marcu zaskakująca sprzedaż 12 proc. pakietu przez MSP oraz ogłoszona w sierpniu droga akwizycja aktywów Vattenfalla. Podobnie jak w pozostałych spółkach z sektora notowania obciążyła także informacja o niższych przydziałach darmowych uprawnień na lata 2013-2020 oraz zapowiedź zmian w systemie wsparcia OZE" - poinformowali.

Ich zdaniem rok 2012 powinien być już w przypadku Tauronu ubogi w takie niespodzianki, co w połączeniu z bardzo atrakcyjną wyceną i bezpiecznym profilem działalności będzie wyróżniać spółkę pozytywnie na tle sektora. Dodali, że na sile traci również główne ryzyko związane z polską energetyką, a mianowicie koszty wejścia w życie pakietu klimatycznego.

"W naszych prognozach zakładamy ceny CO2 w 2013 roku na 15 EUR/t, podczas gdy obecnie notowane są po 8 EUR/t. Przy takim wydaje się konserwatywnym założeniu (dodatkowo ze względu na napięty bilans na rynku energii możliwe są mocniejsze wzrosty cen prądu) spółka jest notowana na wynikach 2013 roku z 24-proc. dyskontem do sektora dla wskaźników EV/EBITDA i P/CE" - piszą analitycy DI BRE Banku w raporcie.

"Podtrzymujemy rekomendację kupuj, obniżając cenę docelową do 7,44 z 9,09 PLN (przejęcie Vattenfalla, obniżenie wyceny porównawczej, mniej korzystny system wsparcia dla OZE, mniej optymistyczne prognozy dla wydobycia z uwagi na powtarzające się problemy z realizacja planów wolumenowych)" - dodali. (PAP)

jow/ asa/

dzdz8hc

Podziel się opinią

Share
dzdz8hc
dzdz8hc