Trwa ładowanie...
d1s6p2k

DI BRE obniżył rekomendację dla PGNiG do "redukuj", cena docelowa obniżona do 3,69 zł

20.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 16 stycznia, obniżyli cenę docelową jednej akcji PGNiG do 3,69 zł z 4,16 zł, jednocześnie obniżając rekomendację dla akcji...

Share
d1s6p2k

20.01. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, w raporcie z 16 stycznia, obniżyli cenę docelową jednej akcji PGNiG do 3,69 zł z 4,16 zł, jednocześnie obniżając rekomendację dla akcji spółki do "redukuj" z "trzymaj".

Rekomendację wydano przy kursie 4,04 zł, a w piątek około 16.35 za jedną akcję spółki płacono 3,90 zł.

"Otoczenie osłabiającego się złotego jest skrajnie niekorzystne dla wyników segmentu obrotu w PGNiG i choć słabe wyniki w tym obszarze w najbliższych kwartałach mogą być traktowane jako zdarzenia jednorazowe, to skala strat na handlu gazem będzie wpływać w krótkim okresie negatywnie na notowania" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków DI BRE, akcje PGNiG nie powinny być traktowane jako inwestycja defensywna. Ich zdaniem, ryzyko dla obniżenia zysków wciąż pozostaje wysokie.

"Dodatkowym obciążeniem jest pomysł wprowadzenia podatku od wydobycia ropy i gazu, który znacznie ogranicza potencjał wzrostowy związany z planowanym zwiększeniem produkcji ropy LMG (optymistycznie zakładamy wprowadzenie obciążenia dopiero w 2015 roku)." - napisano.(PAP)

mbn/ jtt/

d1s6p2k

Podziel się opinią

Share
d1s6p2k
d1s6p2k