Trwa ładowanie...
de1xbks

DI BRE podniósł rekomendację dla Bogdanki do "kupuj"

16.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 9 listopada podnieśli rekomendację dla Bogdanki do "kupuj" z "trzymaj" oraz podnieśli 9-miesięczną cenę docelową akcji...

de1xbks
de1xbks

16.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 9 listopada podnieśli rekomendację dla Bogdanki do "kupuj" z "trzymaj" oraz podnieśli 9-miesięczną cenę docelową akcji spółki do 125,9 zł z 85,4 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 105,9 zł. Na zamknięciu wtorkowej sesji jeden papier spółki wyceniany był na 106 zł.

"Bardzo dobre wyniki za 3 kwartał oraz poprawiająca się sytuacja na krajowym rynku węgla pozwalają z optymizmem patrzeć na rok 2011. Wezwanie ogłoszone przez NWR (100,75 zł/akcję) najprawdopodobniej nie powiedzie się. Jego efekt jest jednak taki, że przy ocenie atrakcyjności LWB inwestorzy są skłonni dyskontować nie tylko najbliższy rok, ale okres w którym wyniki spółki istotnie poprawią się po oddaniu inwestycji w Polu Stefanów (podwojenie produkcji, kosztowy efekt skali). Sprzyja temu wysoka przewidywalność wyników LWB (łatwo prognozowany wolumen produkcji, kontrola kosztów, rosnące prawdopodobieństwo dalszego wzrostu cen węgla)" - napisano. (PAP)

epo/ asa/

de1xbks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1xbks