Trwa ładowanie...
d38srtk
d38srtk

DI BRE rekomenduje "akumuluj" akcje Kernela, cena docelowa 68,65 zł

25.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 19 sierpnia, wydali dla akcji Kernela rekomendację "akumuluj" wyznaczając cenę docelową dla tych papierów na poziomie...
Share
d38srtk

25.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 19 sierpnia, wydali dla akcji Kernela rekomendację "akumuluj" wyznaczając cenę docelową dla tych papierów na poziomie 68,65 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie akcji Kernela na poziomie 63,20 zł, a w środę na zamknięciu za papiery spółki płacono 61,50 zł.

"Niskie prognozowane zbiory rzepaku dwóch największych producentów tej uprawy na świecie - Europy (poniżej 20 mln ton vs. 21,2 mln ton w ub.r.) oraz Chin (11 mln ton vs. 13,7 w ub.r.) przekładają się na wzrost cen olejów roślinnych na światowych rynkach i wzrost marży producentów przetwarzających pozostałe nasiona oleiste" - napisano w raporcie.

d38srtk

Dodano, że wkrótce jest szansa na spadek cen słonecznika, na skutek wyższych o 4,4 proc. zbiorów na Ukrainie oraz o 47,8 proc. w Argentynie, co dodatkowo pozytywnie wpłynie na poprawę rentowności przerobu.

"Kernel powinien również skorzystać na wprowadzonym do końca roku przez Rosję embargo na eksport zbóż. To wraz z drożejącymi cenami płodów rolnych na świecie powinno częściowo zrekompensować straty wynikające z niższych spodziewanych wolumenów eksportowych z Ukrainy (15 mln ton vs. 21 mln ton w ub.r.)" - głosi raport.

Analitycy oceniają, że Kernel, mimo strat związanych z nieurodzajem, ma szanse na polepszenie zeszłorocznych wyników operacyjnych.

"Oprócz tego należy pamiętać, że po akwizycji Spółki Allseeds w kolejnym sezonie Zarząd aspiruje do przetworzenia 1,8-1,9 mln ton słonecznika (+83 proc. r/r), co przy sprzyjającym makro dla producentów oleju słonecznikowego powinno pozwolić na poprawę zeszłorocznych wyników" - napisali analitycy w raporcie. (PAP)

pam/ ana/

d38srtk

Podziel się opinią

Share
d38srtk
d38srtk