Trwa ładowanie...
d1jnzea

DI BRE rekomenduje "kupuj" Trakcję Polską, cena docelowa 6 zł

23.10.Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w
raporcie z 17 października rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla
Trakcji Polskiej od zalecenia "kupuj",...

Share
d1jnzea

23.10.Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie z 17 października rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Trakcji Polskiej od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na 6 zł.

W dniu wydania raportu kurs spółki wynosił 4,7 zł, a w czwartek na zamknięciu za jedną akcję Trakcji Polskiej płacono 4,6 zł.

"Budownictwo kolejowe czeka w najbliższych latach dynamiczny wzrost. Spowodowane jest to planowanym wzrostem wydatków PKP PLK, w którego rękach znajduje się 94 proc. infrastruktury kolejowej w Polsce. Skala wzrostu inwestycji jest duża, zważywszy na bardzo niskie wydatki na kolejnictwo w latach ubiegłych" - napisano w raporcie.

"Ze względu na duże współfinansowanie wydatków ze strony Unii Europejskiej, a także strukturę wpływów PKP PLK, wpływy Trakcji Polskiej wydają się być niezagrożone na wypadek dalszego pogarszania się koniunktury gospodarczej na świecie. Wycena akcji spółki pozostawia jeszcze naszym zdaniem potencjał wzrostu, w związku z czym rekomendujemy kupowanie walorów Trakcji Polskiej" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d1jnzea
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jnzea