Trwa ładowanie...
d39561l

DI BRE utrzymał rekomendację "redukuj" dla PGNiG, cena docelowa 3,58 zł

...

d39561l
d39561l

20.5.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE w raporcie z 14 maja, utrzymali rekomendację "redukuj" dla PGNIG, wyceniając akcje spółki na 3,58 zł.

W dniu wydania rekomendacji papiery PGNIG kosztowały 3,82 zł, a na środowym zamknięciu sesji wyceniono je na 3,89 zł.

"Zaskakująco wysoka strata na segmencie obrotu zanotowana przez PGNiG w 1 kw 09, mimo iż wywołała negatywną reakcję inwestorów, ze względu na regulowany charakter tej działalności powinna być traktowana raczej jako zdarzenie jednorazowe niż zły prognostyk na dalszą część roku. W naszej opinii taniejący obecnie gaz rosyjski i obserwowane umocnienie złotego pozwolą na dość szybkie odbudowanie rentowności na handlu gazem. Dodatkowo, poprawie wyników będą sprzyjały podwyższone taryfy dystrybucyjne" napisano.

"Wycena spółki jest już jednak wymagająca i nie wydaje się atrakcyjna ani na tle szerokiego rynku, ani porównywalnych podmiotów z branży. EV/EBITDA koncernu dla roku 2009 wynosi 6,7 (już po oczyszczeniu o EuRoPolGaz, leasing aktywów przesyłowych i udziały w złożach norweskich) vs. mediana europejskich spółek z sektora na poziomie 5,7. Naszym zdaniem w najbliższej perspektywie może brakować pozytywnych impulsów do wzrostu kursu akcji, tym bardziej że wspomniany wzrost wyników kluczowy dla realizacji naszej rocznej prognozy będzie miał miejsce dopiero w 3 kw., a w szczególności 4 kw.. W tym kontekście, wyceniając akcje PGNiG na 3,58 zł, zalecamy wykorzystywanie obecnych poziomów cenowych do redukowania pozycji" - dodano.(PAP)

epo/ jtt/

d39561l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39561l