Trwa ładowanie...

Długi weekend w długiej kolejce. Polacy ruszyli na zakupy, na wejściu kontrola paszportu

Polacy z okazji długiego weekendu masowo ruszyli na zakupy do popularnej sieci IKEA. Według relacji świadków trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kolejki przed sklepami są bardzo długie, a pracownicy weryfikują paszporty covidowe chętnych na zakupy.

Polacy z okazji długiego weekendu masowo ruszyli na zakupy. Muszą uzbroić się w cierpliwość. Kolejki przed sklepami są ogromnePolacy z okazji długiego weekendu masowo ruszyli na zakupy. Muszą uzbroić się w cierpliwość. Kolejki przed sklepami są ogromneŹródło: PA Images via Getty Images, fot: Andrew Matthews - PA Images
d3af8pp
d3af8pp

Trwa długi weekend. Osoby, które wypisały sobie na 7 stycznia urlop, mogą się cieszyć aż 4 dniami wolnego. W wielu firmach dzień po święcie Trzech Króli jest regulaminowo wolny. W ten sposób pracodawcy chcą zapewnić komfort pracownikom oraz zadbać o ich wypoczynek.

Nowe restrykcje w Polsce fikcyjne? „Nikt się do tego nie stosuje”

W związku z długim weekendem, wielu Polaków postanowiło ruszyć na zakupy. Znaczna część osób zdecydowała się, że w piątek i sobotę udadzą się po meble oraz dodatki dla domu do popularnej sieci sklepów IKEA. Wielu z nich mocno się zdziwiło.

Ogromne kolejki do sklepów IKEA

Jak przekazała przez platformę dziejesie jedna z czytelniczek WP Finanse, przed sklepem IKEA w podwarszawskich Markach ustawiła się długa kolejka chętnych na zakupy. Jak wskazuje czytelniczka, pracownicy weryfikują paszporty covidowe i na bieżąco kontrolują liczbę osób w sklepie, wpuszczając kolejne do maksymalnego limitu.

d3af8pp

Osoby, które zaplanowały wizytę w sklepach IKEA muszą przygotować się na odczekanie swojego w kolejkach.

Informację z Warszawy potwierdza inna nasza czytelniczka. Na platformę dziejesie przesłała nam zdjęcie z Gdańska. Tam również pracownicy kontrolują certyfikaty covidowe klientów. Jak dodaje w wiadomości "można pomarzyć o wolnym miejscu na parkingu". Zaznacza także, że przed wejściem do sklepu ustawiła się długa kolejka.

"Paszporty są okazywane dobrowolnie"

Zgodnie z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów limit liczby klientów w sklepie to 1 osoba na 15m2. W momencie, kiedy w konkretnym sklepie IKEA osiągniemy tę liczbę klientów, musimy ograniczyć wpuszczanie kolejnych i w związku z tym mogą tworzyć się kolejki. Dodam, że do momentu osiągnięcia tego limitu wpuszczamy wszystkich klientów, nie weryfikując faktu ich zaszczepienia bądź nie - przekazało portalowi WP Finanse biuro prasowe IKEA Polska

Gdy przed wejściem tworzy się kolejka klientów, niektórzy z nich dobrowolnie okazują nam certyfikaty szczepień lub aktualny test i zgodnie z rozporządzeniem mogą zostać wpuszczeni do sklepu, ponad opisany powyżej limit. Podkreślam, że klienci sami z własnej inicjatywy okazują certyfikaty, a cała procedura jest zgodna z obowiązującym prawem - dodaje Anita Ryng z IKEA.

d3af8pp

Kolejne osoby z kolejki wpuszczamy po tym, gdy sklep opuści grupa klientów, np. 30 osób wchodzi, gdy wyjdzie 30 klientów — przekazuje IKEA.

Źródło: dziejesie.wp.pl
Kolejki przed sklepami IKEA i weryfikacja paszportów covidowych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3af8pp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3af8pp