Trwa ładowanie...

Galerie handlowe otwarte. Pierwszy weekend i już gigantyczne kolejki

To było do przewidzenia. Polacy spragnieni zakupów już w pierwszy weekend po lockdownie ruszyli do sklepów. Efekt widać poniżej. Zasada DDM obowiązuje tylko w teorii.

Gigantyczne kolejki w galeriach handlowych. Pierwszy weekend po lockdownieGigantyczne kolejki w galeriach handlowych. Pierwszy weekend po lockdownieŹródło: WP, fot: Anna Kozińska
d5zwaox
d5zwaox

Tłumy ruszyły do galerii handlowych. Potwierdzają to czytelnicy, którzy kontaktują się z naszą redakcją przez platformę #dziejesie. Przypomnijmy, że to pierwszy weekend po pełnym otwarciu galerii handlowych. Od 28 grudnia większość sklepów nie mogła bowiem działać. Okazja na sobotnie zakupy pojawiła się po raz pierwszy od 19 grudnia.

Na przesłanych nam zdjęciach z warszawskiej Galerii Młociny widać setki osób stojących w kolejce do jednego tylko sklepu. O zasadzie 1,5 metra odstępu nikt nie myśli, a limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych obowiązuje tylko w sklepach, a nie na korytarzach.

d5zwaox

Kolejka ciągnie się niemal przez całe centrum handlowe. Jak szacują czytelnicy, może ona sięgać niemal 100 metrów.

Tłumy w Galerii Młociny WP
Tłumy w Galerii MłocinyŹródło: WP

Przypomnijmy, decyzją rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, sklepy w galeriach handlowych mogą znowu działać od 1 lutego. Zamknięte nadal pozostają restauracje, dania mogą być serwowane wyłącznie na wynos.

Jak szacuje Polska Rada Centrów Handlowych, galerie na lockdownach straciły już nawet 5 mld zł. Z kolei firmy, które mają tam swoje sklepy, mogły stracić nawet 30 mld zł.

Tłumy w Galerii Młociny WP
Źródło: WP

Otwarcie sklepów to okazja, by Polacy wrócili do starych przyzwyczajeń. I tak się stało. Klienci szturmem ruszyli do galerii i centrów handlowych, czego efekty widzimy na powyższych obrazkach.

Na tym nie koniec zmian. Luzowanie obostrzeń postępuje. Rząd zdecydował również o otwarciu m.in. hoteli. Te od 12 lutego będą mogły działać z obłożeniem 50 proc. łóżek. Ponownie będzie można uprawiać sport na świeżym powietrzu, w reżimie sanitarnym i na pół gwizdka (do 50 proc. sali) będą działały także kina i teatry.

Szturm na hotele. Polacy ruszyli po noclegi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d5zwaox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5zwaox