Trwa ładowanie...
d5v56mh

DM BDM obniżył rekomendację Śnieżki do "trzymaj", cena docelowa 48 zł

11.03. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 marca, obniżyli rekomendację Śnieżki do "trzymaj" z "akumuluj". Jednocześnie podnieśli cenę docelową jednej akcji spółki do...

Share
d5v56mh

11.03. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 marca, obniżyli rekomendację Śnieżki do "trzymaj" z "akumuluj". Jednocześnie podnieśli cenę docelową jednej akcji spółki do 48 zł z 36,6 zł wcześniej.

Rekomendacja została wydana przy kursie 49,45 zł. W piątek na zamknięciu notowań wynosił on 50 zł.

"Biorąc pod uwagę pozytywne zmiany w modelu: niższy od oczekiwań dług netto na koniec IV kw. 2012 r., lepsza od wcześniejszych założeń marża brutto, niższe ceny bieli tytanowej (spadek o około 15-20 proc. rdr w I kw. 2013), spadek stopy wolnej do ryzyka, podwyższamy wycenę jednej akcji Śnieżki z 36,6 zł do 48 zł" - podano w raporcie.

Dodano, że ostatnie wzrosty kursu zniwelowały w dużej mierze dyskonto z jakim spółka była handlowana w stosunku do zachodniej konkurencji (dla Śnieżki EV/EBITDA'13=8,4x, przy medianie na poziomie 8,7x).

"Biorąc pod uwagę obecny kurs zmieniamy zalecenie z +akumuluj+ na +trzymaj+. Z czynników ryzyka zwracamy uwagę na pierwsze próby testowania rynku przez producentów bieli tytanowej (podstawowy pigment do produkcji farb) pod kątem podwyżek cen (ich wyniki finansowe w IV kw. 2012 r. uległy znacznemu pogorszeniu)" - napisali analitycy DM BDM. (PAP)

jow/ asa/

d5v56mh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5v56mh
d5v56mh