Trwa ładowanie...
d44ukth
21-02-2017 09:05

DM BOŚ obniżył rekomendację Orange Polska do 'sprzedaj'

Warszawa, 21.02.2017 (ISBnews) - Dom Maklerski BOŚ obniżył rekomendację Orange Polska do ?sprzedaj" z "trzymaj", wynika z raportu ad hoc brokera. Bierze pod uwagę ewentualne obniżenie wyceny, która obecnie wynosi 5,5 zł. 

d44ukth
d44ukth

"Zarząd Orange PL zdecydował się zarekomendować niewypłacanie dywidendy w 2017 roku biorąc pod uwagę (i) wymagające perspektywy biznesowe, (ii) decyzję maksymalizacji alokacji środków z przeznaczeniem na strategiczne projekty inwestycyjne oraz (iii) możliwość zapłaty kary nałożonej przez KE. Oczekiwany wpływ: negatywny, ponieważ konsensus rynkowy zakładał wypłatę 0,22 zł dywidendy na akcję w 2017 roku" - czytamy w raporcie.

"Pragniemy podkreślić, że nasza 12-miesięczna wycena docelowa Orange PL w wysokości 5,5 zł na akcję jest złożeniem wycen metodą DCF (4,8 zł na akcję) i wyceny porównawczej (6,1 zł na akcję) w stosunku 50-50%. Zważywszy na brak dywidendy, spółka powinna być notowana z dyskontem względem porównywalnych spółek - w efekcie bierzemy pod uwagę ewentualne obniżenie naszej 12-miesięcznej wyceny walorów Orange PL" - dodano również.

Ponadto broker ocenia, że odpisy dokonane przez operatora to efekt utraty wartości aktywów trwałych, która była spowodowana przeszacowaniem projekcji przyszłych przepływów pieniężnych, co sygnalizuje kiepskie perspektywy biznesowe.

(ISBnews)

d44ukth
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ukth