Trwa ładowanie...
d3m6hih

DM BOŚ zawiesił rekomendowanie akcji Trakcji Tiltry

20.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BOŚ w raporcie z 20 grudnia zawiesili rekomendowanie akcji Trakcji Tiltry. Powodem decyzji było wypowiedzenie przez banki Pekao i Raiffeisen...

Share
d3m6hih

20.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BOŚ w raporcie z 20 grudnia zawiesili rekomendowanie akcji Trakcji Tiltry. Powodem decyzji było wypowiedzenie przez banki Pekao i Raiffeisen umów kredytowych dwóm spółkom zależnym grupy.

"Ze względu na zmianę warunków funkcjonowania Trakcji Tiltry zawieszamy rekomendowanie walorów akcji Grupy do czasu ostatecznych rozstrzygnięć w sprawie wypowiedzianych umów kredytowych" - podano w raporcie.

W piątek, 16 grudnia Trakcja Tiltra poinformowała o tym, że banki Pekao i Raiffeisen wypowiedziały umowy kredytowe dwóm spółkom zależnym Poldim i Silentio, wchodzącym w skład grupy Trakcja Tiltra, z powodu znaczącego pogorszenia się ich sytuacji finansowej. Kurs spółki spadł na zamknięciu poniedziałkowych notowań o 20 proc. do 0,88 zł.

d3m6hih

"Nie można wykluczyć upadłości Podlimu, jednak oczekujemy, że do tego nie dojdzie. Dla Trakcji-Tiltry oznaczałoby to praktycznie utratę zdolności produkcyjnych w segmencie drogowym na rynku polskim, natomiast dla banków utratę większości bądź nawet całości powierzonych środków" - napisali analitycy DM BOŚ.

"Ewentualna upadłość Poldimu, przełoży się oczywiście na wysoką stratę Grupy, jednak będzie ona miała charakter księgowy, a nie gotówkowy" - dodali.

Analitycy uważają również, że istotnym czynnikiem ryzyka pozostaje to, czy kolejne banki nie wypowiedzą umów kredytowych spółkom grupy, co mogłoby zachwiać jej płynnością.

"W naszej ocenie w celu ratowania Trakcji-Tiltry mogłoby wtedy dojść do dokapitalizowania przez Comsę w ramach emisji z prawem poboru" - ocenili w raporcie. (PAP)

kuc/ asa/

d3m6hih

Podziel się opinią

Share
d3m6hih
d3m6hih